Laukos
Graudkopība

“Rīgas dzirnavnieks” šogad gatavojas iepirkt līdz 150 000 tonnām graudu0

Auzas zemnieku saimniecības ” Liepziedi” tīrumā. Foto: LETA

Graudu pārstrādes uzņēmums AS “Rīgas dzirnavnieks” šajā sezonā plāno iepirkt līdz 150 000 tonnām kviešu, rudzu un auzu, kas ir līdzīgs apjoms pērn iepirktajam graudu daudzumam, informēja uzņēmuma direktore Anita Skudra.

Plānots, ka ziemāju kviešu ražas būs pirmās, kas tiks saņemtas no zemniekiem, un pēc prognozēm tās varētu ienākt jau jaunnedēļ un aiznākamās nedēļas sākumā. Pēc tam secīgi nogatavojas pārējie labības veidi – auzas, rudzi un vasarāji.

Kā norādīja Skudra, pirmās graudu kravas šogad tiks saņemtas ļoti agri. “Parasti mēs tās gaidām jūlija beigās un vēsākās vasarās pat augusta pirmajā nedēļā, bet šogad tās saņemsim kādas divas trīs nedēļas ātrāk. Šobrīd vēl pāraugri spriest par to kvalitāti, bet, ņemot vērā zemnieku paustās bažas, pats svarīgākais, lai izaudzētā labība atbilst pārtikas graudu kvalitātes kritērijiem. Mūsu speciālisti apseko laukus un patreiz esam optimistiski noskaņoti par graudiem Vidzemē un Latgalē. Tomēr viss atkarīgs no turpmākajiem laikapstākļiem. Kā rāda pēdējie gadi, situācija šajā jomā var negaidīti mainīties pat nedēļas laikā,” atzina uzņēmuma vadītāja.

“Rīgas dzirnavnieks” plāno iegādāties līdz pat 150 000 tonnām graudu, fokusējoties uz trīs kultūrām – kviešiem, rudziem un auzām. Papildu uzmanība tiks veltīta bioloģiskajiem graudu iepirkumiem, kā arī graudiem, kas tiek audzēti bez augšanas regulatoriem un ievērojot striktas “Rīgas Dzirnavnieks” graudu audzēšanas prasības.

Šogad graudu cenas saglabā dažādību, un šobrīd tās ir līdzīgā cenu līmenī kā pērn sezonas sākumā. Aktuālās iepirkumu cenas zemnieku ērtībām tiks publicētas uzņēmuma mājaslapā..

Uzņēmums turpina eksporta tirgu apgūšanu, un eksportē graudaugu produktus uz vairāk nekā 30 dažādām pasaules valstīm. Kopējais eksporta īpatsvars sasniedz jau aptuveni 40% no kopējiem saražotās produkcijas apjomiem. Lai varētu nodrošināt eksporta tirgus pieprasījumu pēc “Herkuless” un citiem produktiem, “Rīgas Dzirnavnieks” katru gadu palielina produkcijas ražošanas jaudas.

Kā ziņots, pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, “Rīgas dzirnavnieks” strādāja ar 23,878 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 13,9% – līdz 726 947 eiro.

‘Rīgas dzirnavnieks” ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem “Herkuless”, “Hercogs” un “Īsta saimniece”. “Rīgas dzirnavnieks” ir daļa no “Baltic Mill” grupas uzņēmuma, kas ir viena no lielākajām un modernākajām graudu pārstrādes grupām Baltijas valstīs.

LA.lv