Laukos
Dārzeņi un augļi

Zemniekam zināšanai. Jaunumi AAl sarakstā – limacīdi un dzīvie organismi0

Spānijas kailgliemezis. Foto no arhīva

Limacīdi
Ironmax Pro – preparāts kailgliemežu un mīkstgliemežu ierobežošanai. Darbīgā viela: dzelzs fosfāts. Nonākot augsnē, dzelzs fosfāts pārveidojas par augu barības vielām dzelzi un fosfātu. 2. reģ. klase.

Pēc ēsmas granulu norīšanas gliemeži pārtrauc ēst un, neizdalot gļotas, aizlien uz savām slēpšanās vietām, kur tie iet bojā. Preparāta efektivitāte Spānijas kailgliemeža ierobežošanā nav pierādīta.

Kviešu, miežu, rudzu, tritikāles, auzu, zirņu, pupu, pupiņu rapšu, ripšu, linu, saulespuķu, sojas, sinepju, kaņepju, ķirbju, gurķu, kabaču, cukini, meloņu, arbūzu, tomātu, papriku, baklažānu sējumus, stādījumus vai arī atsevišķas vietas sējumā apstrādāt, parādoties kaitīgajam organismam vai pirmajām bojājuma pazīmēm, pēc kultūrauga sējas līdz ražas novākšanai (AS 00-89).

Cukurbiešu, lopbarības biešu, galda biešu, kāļu, rāceņu, burkānu, sakņu seleriju, redīsu sējumus vai arī atsevišķas vietas sējumā apstrādāt, parādoties kaitīgajam organismam vai pirmajām bojājuma pazīmēm, pēc kultūrauga sējas līdz kultūrauga četru lapu stadijai (AS 00-14).

Sīpolu, ķiploku, ziedkāpostu, brokoļu, galviņkāpostu, Briseles kāpostu, lapu un kātu selerijas, puravu, vasaras sīpolu, salātu, spinātu, garš­augu sējumus vai arī atsevišķas vietas sējumā apstrādāt, parādoties kaitīgajam organismam vai pirmajām bojājuma pazīmēm, pēc kultūrauga sējas līdz ražas novākšanai (AS 00-49).

Zirņu, pupu, pupiņu (svaigam patēriņam ar un bez pākstīm) sējumus vai arī atsevišķas vietas sējumā apstrādāt, parādoties kaitīgajam organismam vai pirmajām bojājuma pazīmēm, pēc kultūrauga sējas līdz ražas novākšanai (AS 00-79).

Kukurūzas (lopbarībai), saldās kukurūzas sējumus vai arī atsevišķas vietas sējumā apstrādāt, parādoties kaitīgajam organismam vai pirmajām bojājuma pazīmēm, pēc kultūrauga sējas līdz ražas novākšanai (AS 00-85).

Apstrādāt ganības sējas gadā, parādoties kaitīgajam organismam vai pirmajām bojājuma pazīmēm, pēc kultrūrauga sējas līdz ganīšanas sākumam. Apstrādāt zālienu, parādoties kaitīgajam organismam vai pirmajām bojājumu pazīmēm jebkurā laikā sezonā.

Ja nepieciešams, atkārtotu apstrādi veic pēc 5 dienām. Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 4. Ievērot 10 m aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm.

Dzīvie organismi
Spical, Spical-Plus – bioloģiski preparāti, kas satur dzīvo organismu plēsējērci Neoseiulus californicus (iepriekš Amblyseius califonicus), kas barojas galvenokārt ar parasto tīklērci, taču barībā var izmantot arī sarkano augļu koku tīklērci, zemeņu ērci, sarkano citrusaugu ērci un ērci Polyphagotarsonemus latus visās to attīstības stadijās, priekšroku dodot jaunākajām attīstības stadijām. Var baroties arī ar Kalifornijas tripsi un augu putekšņiem.

Preparātus izmanto tīklērču un kaitīgo ērču ierobežošanai dārzeņu un krāšņumaugu sējumos un stādījumos segtajās platībās. Plēsējērce ir noturīga pret augstu temperatūru un mazu mitrumu. Aktīvs 8–35 ºC temperatūrā.
Vairāk par AAL lasiet šeit

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv