Laukos
Tehnika

Jaunās paaudzes ‘Lemken Diamant 16’ arkli0

Vēl nav rimušas ovācijas pēc Diamant 11 arklu prezentācijām, bet ražotājs jau piedāvā jaunus lielos pusuzkarināmos arklus – Diamant 16.

Kompānijas Lemken ģenerāldirektors Entonijs van der Lejs starptautiskajā konferencē Francijā teica, ka galvenais vadmotīvs sākt lielo arklu ražošanu esot pasaules tendence pāriet uz lieljaudas traktoriem. Arkliem esot jāatbilst šīm traktoru jaudām, tāpēc kompānija Lemken arī turpmāk attīstīs lielo arklu segmentu un palielinās arklu korpusu skaitu.

Viena no galvenajām Diamant 16 inovācijām ir sistēma OptiLine – pirmā un pagaidām vienīgā šādas konstrukcijas arklu regulēšanas sistēma, kas nodrošina aršanu bez sānu novirzes, kas rodas arkla asimetriskā novietojuma aiz traktora dēļ.

Sistēma OptiLine strādā šādi: ar cilindru, kas vadāms ar spiedienu, uz traktoru tiek nodots papildu griezes moments, bet vilces līnija starp traktoru un arklu pārvietojas uz aizmugures ass centru. Šī sistēma saņēma Vācu lauksaimniecības sabiedrības (DLG) sudraba medaļu. Tā paplašināja arī lietojumu ar lieliem traktoriem un augstu vilces jaudu.

OptiLine lietošanas guvums – mehanizatora darba vienkāršošana, jo vairs nav nepieciešama kompensējošā piestūrēšana, un degvielas patēriņa samazināšana līdz 10%.

Degvielas ekonomiju veicina arī vilces pastiprinātājs OptiTrack ar papildu izkraušanas funkciju apgriešanās joslā. Tas padara iespējamu augstu sistēmspiedienu izmantošanu un vēl lielāku arkla svara pārnesi no traktora priekšējās ass uz aizmugures asi. Tādējādi palielinās transportlīdzekļa vilces spēks.

Gan OptiLine, gan OptiTrack savienoti ar balsta riteni, kas dod iespēju apgriezties bez liekas noslodzes.

Nepārtraukta aršanas procesa nodrošināšanai akmeņainās augsnēs kalpo jau zināmā iekārta Hydromatic, kas pasargā no pārslodzes.

Vēl viens Diamant 16 jauninājums ir apstrādes dziļuma bezpakāpju hidrauliskā regulēšana, kuras vadība notiek vai nu uz vietas, vai no traktora kabīnes.

Radiālie gultņi ar liela izmēra pamatbalstiem arkla konstrukcijai piešķir lielāku izturību.

Pārstrādāta arī versija aršanai ārpus vagas, lai to varētu izmantot ar kāpurķēžu traktoriem. Tagad var izmantot traktorus ar ārējo platumu līdz četriem metriem un pat sarežģītos apstākļos starp riteņiem un vagas malu paliek pietiekami liels attālums (OnLand izpildījums).

Kopumā Diamant 16 pieejamas vairākas opcijas, kas ļauj šos arklus izmantot visā pasaulē. Tos var aprīkot ar Dural vai DuralMaxx korpusiem, no 2019. gada tie būs pieejami izpildījumā līdz 9 vagām.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnāla Agro Tops oktobra numurā

LA.lv