Laukos
Tehnika

Austrieši demonstrē deviņus metrus platu siena ārdītāju0

Austriešu kompānija Pottinger savu jaunumu – modeli Hit 8.9T – raksturo kā kompaktu un ekonomiski izdevīgu tehnikas vienību, kas piemērota uzstādīšanai aiz 60 ZS traktora un nodrošina 8,86 metru darba platumu.

Prezentējot jauno siena ārdītāja modeli izstādē “Agritechnica 2017” Hannoverē, Austrijas ražotājs ziņoja, ka modeļa astoņi rotori 1,42 m diametrā garantē akurātu siena savākšanu un plašu izklājumu.

Ārdīšanas leņķi uz katra rotora var noregulēt piecos dažādos stāvokļos, neizmantojot nekādus instrumentus, bet rotora sviras konstrukcija novērš zāles uztīšanos ap rotoriem.

Kompānija Pottinger apgalvo, ka sarausējsviru konstrukcija velk ārdītāja zarus, tas samazina spiedienu uz tiem un palīdz palielināt kalpošanas laiku, bet nesošā balsta kronšteinu stiprinājums pie rumbas uzlabo stabilitāti, nepalielinot svaru.

Citas funkcijas iekļauj intelektuālo hidraulisko vadību Liftmatic Plus, kas nodrošina augstu klīrensu pagriezienos lauka malās un kustības laikā nebojā lauka klātni. Sistēma izmanto dubultās darbības cilindru, lai nobīdītu rotorus horizontālā stāvoklī un pēc tam tos paceltu. Lai ārdītāju uzglabātu, tas saliekams līdz glabāšanai kompaktam augstumam – 2,7 metriem.

Jaunais siena ārdītājs pirmoreiz demonstrēts Liel­bri­tānijas izstādē “Grassland” šā gada maijā.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv