Laukos
Politika

3.decembrī notiks forums par liellopu eksportu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālēns/LETA

Nākamnedēļ, 3.decembrī, biedrība “Zemnieku saeima” Ozolniekos rīkos starptautisku forumu “Liellopu eksports – izaicinājumi un iespējas”, aģentūru LETA informēja “Zemnieku saeima”.

Biedrība “Zemnieku saeima” kopā ar Somijas un Igaunijas lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām piedalās projektā “BreedExpo”, ar mērķi veicināt liellopu eksportu.

Šī projekta ietvaros tiek rīkots forums, lai Latvijas lopkopji gūtu atziņas un citu valstu pieredzi liellopu audzēšanā, un Latvijā audzēti liellopi kļūtu arvien konkurētspējīgāki starptautiskajos tirgos, skaidro “Zemnieku saeimas” lopkopības eksperts Raimonds Jakovickis.

Savukārt biedrības “Zemnieku saeima” valdes loceklis un SIA “Liellopu izsoļu nams” vadītājs Kaspars Ādams norāda, ka eksports gaļas un piena lopkopībā vienmēr ir bijis nozīmīgs stimuls nozares attīstībā un arī nākotnē tas būs viens no vadošajiem faktoriem, kas noteiks it īpaši gaļas liellopu nozares attīstību.

“Līdz ar to saimniecībām ir svarīgi saprast, kāda solās būt nākotne, kādi iespējamie riski un izaicinājumi varētu ilgtermiņā skart gan saimniecību, gan nozari,” uzsver Ādams.

Forumu atklās Ādams, bet prezentāciju ciklu uzsāks Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta direktora vietniece Antra Briņķe, informējot par nākotnes izaicinājumiem dzīvnieku veselības jomā.

Saistītie raksti

Turpinājumā par antimikrobiālo līdzekļu izmantošanu Somijā un to, vai ir iespēja tos samazināt, stāstīs Somijas Lauksaimnieku un meža īpašnieku centrālās savienības veterinārārste Lēna Suojala. Pārtikas un veterinārā dienesta Novietņu uzraudzības daļas vecākā eksperte Tatjana Pastare iepazīstinās ar prasībām dzīvnieku pārvadāšanā.

Foruma pirmo daļu noslēgs divi ārzemju eksperti – Igaunijas dzīvnieku audzētāju asociācijas ģenerālmenedžeris Tanels Bulitko, kurš stāstīs par Igaunijas pieredzi liellopu eksportā, savukārt par Somijas pieredzi liellopu audzēšanā un eksportā informēs kooperatīva FABA attīstības vadītājs Hannu Millimeki.

Foruma otrajā daļā notiks paneļdiskusija.

Forums notiks plkst.11 Ozolnieku tautas namā, Rīgas ielā 23, Ozolniekos.

LA.lv