Laukos
Politika

Abavas vīna darītava Japānā saņem vairākus apbalvojumus un sāk dzērienu eksportu0


 Japānā norisinājās lielākais valsts sidru konkurss “Japan Cider Awards”, kurā Abavas vīna darītavas radītais dzirkstvīns “Ābols apiņos” ieguva augstāko apbalvojumu.
Japānā norisinājās lielākais valsts sidru konkurss “Japan Cider Awards”, kurā Abavas vīna darītavas radītais dzirkstvīns “Ābols apiņos” ieguva augstāko apbalvojumu.
Foto: LETA/Ieva Leiniša

Aizvadītajā nedēļā Japānā norisinājās lielākais valsts sidru konkurss “Japan Cider Awards”, kurā Abavas vīna darītavas radītais dzirkstvīns “Ābols apiņos” ieguva augstāko apbalvojumu, aģentūru LETA informēja Abavas vīna darītavas saimniece Liene Barkāne.

Viņa atklāja, ka dzēriens trīs zvaigžņu kategorijā novērtēts ar divām zvaigznēm par garšu “Medium sidru” kategorijā un trīs zvaigznēm par etiķetes dizainu, kā arī uzvaru auditorijas balsojumā par labāko dizainu.

Barkāne norādīja, ka šogad konkursā 276 profesionālu žūrijas locekļu sastāvā tika vērtēti 80 vietējo un starptautisko sidru paraugi. “Aizvadītājos mēnešos esam sākuši arī eksportēt dzērienus uz Japānas tirgū. Esam pārliecināti, ka uzvara konkursā radīs lielāku atpazīstamību un pavērs plašākas eksporta iespējas tieši Japānas restorānu un bāru industrijā,” viņa sacīja.

Viņa piebilda, ka šogad Abavas vīna darītavas dzērieni guvuši balvas tādos prestižos pasaules konkursos kā “Cider World 2019” Vācijā un “International Cider 2019” Anglijā.

Abavas ģimenes vīna darītava ir Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes izveidots un attīstīts uzņēmums, kurš nodarbojas ar dzērienu darīšanu no Latvijā audzētiem augļiem un ogām. Abavas dzērieni tiek eksportēti uz tādām valstīm kā Igaunija, Dānija, Nīderlande, Beļģija, Apvienotā Karaliste, Vācija, Krievija, Malta, Šveice, Itālija.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, Abavas vīna darītavas pārvaldnieks “Abavas dārzi” pērn strādāja ar 775 598 eiro apgrozījumu, kas ir par 21,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieauga vairākas reizes un bija 26 263 eiro.

“Abavas dārzi” reģistrēti 2011.gada februārī, un tās pamatkapitāls ir 32 944 eiro. Kompānijas 33,34% kapitāls pieder Mārtiņam Barkānam un 33,33% kapitāls katram pieder Raitim Gadzjusam un Alvim Krasovskim.

LA.lv