Laukos
Dārzeņi un augļi

“Abavas vīna darītava” jauno degustācijas telpu izveidē ieguldījusi 60 000 eiro0


Abavas vīna darītavas saimnieki Liene un Mārtiņš Barkāni.
Abavas vīna darītavas saimnieki Liene un Mārtiņš Barkāni.
Foto: LETA

Tukuma novada Ārlavciemā ceturtdien, 9. augustā atklātas jaunās “Abavas vīna darītavas” degustācijas telpas – vīna darītavas bārs un pagrabs, kuru izveidē ieguldīti 60 000 eiro, informēja vīna darītavas pārstāvji.

“Mums bija svarīgi radīt mājīgu vīna baudīšanas telpu netālu no galvaspilsētas, kur nepilnas stundas attālumā ikviens var atbraukt un nobaudīt Latvijā ražotu vīnu. Tādā veidā Kurzemes tūrisma maršrutu esam papildinājuši ar jaunu un unikālu pieturas punktu, kur ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja gan nobaudīt Latvijā ražotu vīnu, gan arī uzzināt visu par tā tapšanas gaitu,” teica “Abavas vīna darītavas” saimniece Liene Barkāne.

“Abavas vīna darītavas” saimnieks Mārtiņš Barkāns atzīmēja, ka kopš darbības uzsākšanas vīna ražošanas nozarē, “Abavas vīna darītava” ir piedzīvojusi strauju izaugsmi. “Jau sākotnēji “Abavas vīna darītavas” mērķis ir bijis ražot unikālus produktus ar augsti pievienotu vērtību – gan satura, gan dizaina ziņā. Šobrīd esam daļa no Latvijas modernās garšas vēstnešiem un aktīvi sadarbojamies ar Latvijas vadošajiem restorāniem un vīnziņiem, tomēr mūsu plānos ir ne vien izaugsme vietējā tirgū, bet arī plašākas eksporta iespējas – šobrīd “Abavas” vīns ir novērtēts jau 10 Eiropas valstīs, jo īpaši populāri ir Rabarberu dzirkstošais vīns un “Ābols apiņos” dzirkstvīns,” viņš sacīja. Tā kā vairums no šiem tirgiem ir jauni, pagaidām vīna darītava fokusējas uz nostiprināšanos tajos nevis papildu jaunu tirgu apguvi.

“Abavas vīna darītavas” pārstāvji informēja, ka gadā uzņēmums realizē aptuveni 100 tonnas dažādu dzērienu. Ņemot vērā vīnogu audzēšanai labvēlīgo klimatu šogad, “Abavas vīna darītava” plāno kāpināt ražošanas apmērus par 25%.

“Abavas vīna darītava” ir dibināta 2010.gadā un ir Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes izveidots un attīstīts uzņēmums, kas ražo dzērienus no Latvijā audzētiem augļiem un ogām. Tā ir arī viena no lielākajām vīnogu audzētājām Latvijā, kuras vīnogulāji aizņem vairāk nekā divus hektārus. Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Abavas dārzu” pamatkapitāls ir 32 944 eiro. Kompānija uz pusēm pieder Mārtiņam un Lienei Barkāniem.

2017.gadā SIA “Abavas dārzi” strādāja ar 639 374 eiro apgrozījumu un 643 eiro peļņu.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
PVD apturējis divu “Pakistānas kebabs” uzņēmumu darbību 2
14 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Mafini, ievārījums un sidrs. Vērtīgie un unikālie paradīzes ābolīši
14 stundas
UG
Uldis Graudiņš
Laukos
Apšaubāmas darbības un haoss. Trūkst zināšanu par notekūdeņu dūņu izmantošanu
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
“Dinamo” uzkaujas un izcīna otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausā
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
4 stundas