Laukos
Dārzeņi un augļi

Abavas vīna dārzā šosezon novākta 2,5 tonnu liela vīnogu raža0


Vīnogu novākšana “Abavas vīna dārzi” laukos.
Vīnogu novākšana “Abavas vīna dārzi” laukos.
Foto: Lauma Kalniņa

Šā gada 21. septembrī ģimenes vīna dārzā “Abavas” jau ceturto gadu notika vīnogu novākšana, kas noritējusi Abavas vīna darītavas saimnieku Mārtiņa un Lienes Barkānu vadībā. Kā informē saimnieki, kopumā sezonas beigās novākta aptuveni 2,5 tonnu liela vīnogu raža.

Vīnogu dārzs ir iestādīts 2010. gadā un atrodas Sabiles pievārtē, Abavas ielejas dienvidu nogāzē. Šogad vīnogu raža novākta jau ceturto reizi, tomēr šis gads ir bijis īpašs, jo silto laikapstākļu dēļ vīnogas varēja novākt optimālā apjomā un kvalitātē. Savukārt pašu ražas vākšanu šogad uzsāka agrāk nekā ierasti, kad tas ir noticis septembra beigās un oktobra sākumā.

“Šogad silto laikapstākļu dēļ vairums audzēto šķirņu ir sasniedzis optimālu gatavības līmeni, kas ļauj cerēt uz labas kvalitātes vīna ražošanu nākotnē. 2010. gadā mēs iestādījām vairāk nekā 40 vīnogu šķirnes, lai saprastu, kuras no tām ir piemērotākās mūsu ziemeļu klimatam. Šobrīd audzēto vīnogu skaits ir samazināts līdz aptuveni 30 šķirnēm. Plānojam šo skaitu mazināt arī nākotnē un galvenokārt audzēt tās šķirnes, kuras spēj sasniegt augstākos vīna kvalitātes rādītājus. Viena no tādām vīnogām ir Solaris, no kuras var ražot augstas kvalitātes baltvīnu, un kas atbilst vispārpieņemtai izpratnei par vīna garšu, jo no ziemeļu vīnogu šķirnēm darināta vīna garša atšķiras,” stāsta Abavas vīna darītavas saimnieks Mārtiņš Barkāns.

Lai gan vīnogu dārzs atrodas netālu no Sabiles, pati Abavas vīna darītava atrodas Tukuma novada Ārlavciemā, kur šī gada augustā tika atklāts arī Abavas vīna darītavas bārs un pagrabs.

“Paralēli vīna darīšanai, nodarbojamies arī ar tūrisma attīstību Latvijā. Vairākus gadus uzņemam viesus gan vīnogu dārzā Sabiles pievārtē, gan arī Abavas vīna darītavas ražotnē un vīna pagrabā Tukuma rajonā. Tas sniedz unikālu iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam ne vien nobaudīt Latvijā ražotu vīnu, bet arī uzzināt visu par tā tapšanas gaitu,” saka Abavas vīna darītavas saimniece Liene Barkāne.

Gada laikā “Abavas vīna darītava” realizē aptuveni 100 tonnas dažādu dzērienu.
Kā ziņots, “Abavas vīna darītava” ir dibināta 2010.gadā un ir Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes izveidots un attīstīts uzņēmums, kas ražo dzērienus no Latvijā audzētiem augļiem un ogām. Tā ir arī viena no lielākajām vīnogu audzētājām Latvijā, kuras vīnogulāji aizņem vairāk nekā divus hektārus. Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Abavas dārzu” pamatkapitāls ir 32 944 eiro. Kompānija uz pusēm pieder Mārtiņam un Lienei Barkāniem.

2017.gadā SIA “Abavas dārzi” strādāja ar 639 374 eiro apgrozījumu un 643 eiro peļņu.

LA.lv