Laukos
Gaļa un zivis

ĀCM dēļ lielajās cūku fermās šogad būs īpaši stingras biodrošības pārbaudes0

Ilustratīvs attēls. Foto – Indra Doršs

Biodrošības pārbaudes cūkkopības saimniecībās šogad būs balstītas uz risku novērtējumu, trešdien Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sēdē informēja Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis.

Balodis sacīja, ka šogad Āfrikas cūku mēra (ĀCM) mežacūku populācijā ir konstatēts mežacūkām visā Latvijas teritorijā, savukārt mājas cūkām saslimšana ar ĀCM šogad nav konstatēta. Tomēr šogad, tāpat kā pērn, mājas cūku saimniecībās notiks biodrošības pārbaudes.

Biodrošības pārbaudes mājas cūku saimniecībās būs balstītas uz risku novērtējumu, proti, iecerēts pārbaudīt procentuāli nelielu daļu mazo saimniecību, kurām nav vaislas dzīvnieku un kuras neatrodas tuvu lielām komercfermām, lielāku akcentu liekot uz komercsaimniecību pārbaudēm.

“Mūsu darbs šogad būs vairāk saistīts ar risku izvērtējumu, došanos tur, kur tas vairāk nepieciešams, un nedošanos tur, kur tas tik ļoti nav nepieciešams,” uzsvēra Balodis.

Jau ziņots, ka mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēts 343 mežacūkām 63 novadu 145 pagastos.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

LA.lv