Laukos
Gaļa un zivis

ĀCM piemeklētajā fermā Višķos pabeigta cūku likvidācija0

Foto LETA

AS “Latgales bekons” cūku novietnē, kurā pagājušajā nedēļā tika konstatēts Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojums, vakar pēcpusdienā pabeigta cūku nogalināšana, kopumā likvidējot 5818 cūkas, informēja PVD Sabiedrisko attiecību daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Anna Joffe.

Līdz rītdienai atlikušos cūku līķus plānots nogādāt utilizācijai. “Darba gaitā nogalināšanas process bija ātrāks par izvešanas un utilizācijas procesu. Cūku nogalināšana bija jāveic ātri un operatīvi, jo saslimušo dzīvnieku nobeigšanās turpinājās,” sacīja Joffe.

Šodien novietnē tiks veikta tehnikas un aprīkojuma tīrīšana un dezinfekcija, kā arī teritorijas primārā dezinfekcija. Tāpat tiks sākta arī cūku mītņu tīrīšana un sagatavošana dezinfekcijai.

PVD turpina veikt epidemioloģisko izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kā ĀCM iekļuvis novietnē.

Jau ziņots, ka cūku likvidēšanai un utilizēšanai valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem novirzījusi 211 000 eiro.

Saistītie raksti

No šīs naudas SIA “Grow Energy” plānots izmaksāt ne vairāk par 161 000 eiro par faktisko dzīvnieku blakusproduktu likvidēšanu, savukārt Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) plānots izmaksāt ne vairāk par 50 000 eiro par dzīvnieku nogalināšanu, kā arī segt transportēšanas un dezinfekcijas pakalpojumu izmaksas.

“Latgales Bekons” cūku novietnē ar aptuveni 6000 cūku lielu ganāmpulku, kas atrodas Daugavpils novada Višķu pagastā, mājas cūkām konstatēts ĀCM, līdz ar to visas cūkas tiek likvidētas, bet novietnē veikti mēra apkarošanas pasākumus.

LA.lv