Bizness, Finanses

ĀCM skartajam uzņēmumam “Ancers” pērn apgrozījuma un peļņas pieaugums

Cūkkopības uzņēmums “Ancers”, kura divās fermās Krimuldā un Salaspilī šogad uzliesmoja Āfrikas cūku mēris (ĀCM), pērn strādājis ar 3,075 miljonu eiro apgrozījumu un 256 590 eiro peļņu, kas ir attiecīgi 18,8% un 0,8% pieaugums salīdzinājumā ar 2015.gada rādītājiem, liecina “Firmas.lv” dati.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka 2016.gadā apgrozījumu veidoja tikai realizācija vietējā tirgū, taču, neraugoties uz to, uzņēmuma apgrozījums pieauga par gandrīz 20%. Vienlaikus ražošanas izmaksas pērn palielinājās par 10%.

Tāpat uzņēmuma vadība vēsta, ka pagājušā gada otrajā pusē “Ancers” nodeva ekspluatācijā graudu glabāšanas bunkurus, kas būtiski samazināja barības pašizmaksu. Pērn kompānija sāka būvēt vēl vienu kūti nobarojamajām cūkām, jo arī cūku ganāmpulks pērn pieauga par 20% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Vienlaikus vadība atzīmē, ka, neraugoties uz 2016.gadā ieviestajiem biodrošības pasākumiem, šā gada sākumā uzņēmumu skāra ĀCM, līdz ar to iznīcināti visi dzīvnieki, barība un realizējamā produkcija – gaļa, kā arī liels daudzums inventāra un pamatlīdzekļu. Uzņēmums bija spiests būtiski samazināt arī darbinieku skaitu. Šie notikumi krasi ietekmēs nākamā pārskata gada rādītājus, teikts ziņojumā.

Jau vēstīts, ka ĀCM šogad 13.janvārī tika konstatēts “Ancers” fermā “Rukas” Krimuldas novadā, kur nedēļas laikā tika likvidētas 5023 cūkas, savukārt februāra sākumā sērga tika atklāta arī uzņēmumam piederošajā otrajā fermā Salaspils novada “Bunčos”, kur likvidēts vairāk nekā 8500 cūku ganāmpulks.

Uzņēmums gan ir apliecinājis gatavību atsākt darbību cūkkopības nozarē pēc tam, kad būs izvērtēti visi riski.

“Ancers” reģistrēts 1994.gadā, kompānijas pamatkapitāls ir 84 020 eiro. Uzņēmuma īpašniece ir Dace Kalvāne.

Pievienot komentāru