Laukos

“Ādažu desu darbnīca” gatavojas paplašināties un sākt eksportu0

Foto: Karīna Miezāja

Uzņēmums SIA “Ādažu desu darbnīca” plāno ieguldīt vairāk nekā trīs miljonus eiro jauna gaļas pārstrādes ceha izveidē Muižas ielā, Ādažos un tam nepieciešamo tehnoloģisko iekārtu iegādē ar mērķi apmēram piecas reizes palielināt ražošanas jaudas, teica uzņēmuma līdzīpašnieks Jānis Sauka.

Viņš atzina, ka patlaban uzņēmums nespēj saražot tik daudz produkcijas, cik varētu pārdot. “Mūsu ražošanas telpu platība patlaban ir 280 kvadrātmetru, bet topošās ražotnes platība būs 1300 kvadrātmetri. Ražošanas jaudas palielināsim apmēram piecas reizes,” sacīja “Ādažu desu darbnīcas” īpašnieks.

Viņš piebilda, ka investīciju projekta īstenošanas rezultātā pavērsies iespējas produkciju realizēt arī ārvalstu tirgos. Pagaidām visu saražoto produkciju uzņēmums realizē vietējā tirgū ierobežoto ražošanas jaudu dēļ. Taču pēc investīciju projekta īstenošanas uzņēmums cer sākt realizēt auksti kūpinātu gaļu Skandināvijā un Igaunijā. Tāpat uzņēmums apsver iespēju atvērt veikalu Lietuvā.

Pēc Saukas sacītā, investīciju projekta īstenošanai kompānija piesaistījusi arī Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu. Jaunā “Ādažu desu darbnīca” ražotne taps Muižas ielā, Ādažos, blakus zivju apstrādes uzņēmuma “KH Select” un bērnu pārtikas produktu ražotāja “Lat Eko Food” ražotnēm, kā arī netālu no topošās “Laimas” ražotnes.

Informācija Iepirkumu uzraudzības mājaslapā liecina, ka “Ādažu desu darbnīca” izsludinājusi iepirkumu konkursu par jauna gaļas pārstrādes ceha ražošanas iekārtu un aprīkojuma piegādi ar pārstrādes jaudu līdz astoņām tonnām gatavās produkcijas diennaktī, kurā plānots ieguldīt 1,6 miljonus eiro. Investīciju projektu iecerēts īstenot līdz 2019.gada 31.jūlijam, piesaistot finansējumu Eiropas Savienības (ES) Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

Pretendenti “Ādažu desu darbnīcas” izsludinātajā iepirkumu konkursā var pieteikties līdz 2018.gada 12.jūlijam.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2017.gadā “Ādažu desu darbnīca” strādāja ar 4,888 miljonu eiro apgrozījumu un 44,849 eiro peļņu.

Uzņēmums reģistrēta 1993.gadā, pamatkapitāls ir 208 539 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Jānis Sauka (43,50%), 34,75% kapitāldaļu pieder Mārtiņam Saukam, savukārt 21,75% – Pēterim Saukam.

LA.lv
AP
Anita Pirktiņa
Laukos
Grasbergs: Zemnieku atkarība no subsīdijām ir jāmazina
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kurzemē un Vidzemē rīko “Kazu dienas 2019”
1 diena
LE
LETA
Laukos
“Ādažu Čipsu” ražotnes automatizācijā šogad investēti 1,2 miljoni eiro
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
14 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
8 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
11 stundas