Laukos
Gaļa un zivis

Āfrikas cūku mēri pirmoreiz konstatē Matkules, Rendas, Strazdes un Lubes mežos0

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši 25 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, turklāt sērga pirmoreiz konstatēta Matkules, Rendas, Strazdes un Lubes pagastos.

ĀCM konstatēts pa divām beigtām mežacūkām Kandavas novada Matkules pagastā un Kuldīgas novada Rendas pagastā, kā arī pa vienai beigtai mežcūkai Talsu novada Strazdes un Lubes pagastos.

Tāpat slimība konstatēta arī astoņām meža cūkām Dobeles novada Bērzes pagastā, divām Engures novada Smārdes pagastā. ĀCM apstiprināts arī pa vienai mežacūkai Alojas novada Brīvzemnieku pagastā, Dobeles novada Dobeles pagastā, Jaunjelgavas novada Saunākstes pagastā, Krāslavas novada Kalniešu pagastā, Madonas novada Aronas un Liezēres pagastos, Saldus novada Jaunauces pagastā, kā arī Talsu novada Virbu un Vandzenes pagastos.

Līdz ar to mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts 1131 dzīvniekam 80 novadu 221 pagastā.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

LA.lv