Laukos
Gaļa un zivis

Āfrikas cūku mēri pirmo reizi konstatē Nīcgales pagastā0

Ilustratīvs attēls. Foto – Indra Doršs

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši 26 no Āfrikas cūku mēra (ĀCM) nobeigušās mežacūkas, turklāt sērga pirmoreiz skārusi Nīcgales pagastu, liecina PVD informācija.

Daugavpils novada Nīcgales pagastā ĀCM konstatēts vienai meža cūkai.

ĀCM meža cūku populācijā šajā nedēļā konstatēts arī septiņām meža cūkām Babītes novada Salas pagastā, četrām meža cūkām Tukuma novada Irlavas pagastā un divām meža cūkām Talsu novada Lībagu pagastā.

ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts arī pa vienai meža cūkai Balvu novada Lazdulejas pagastā, Dagdas novada Konstantinovas pagastā, Daugavpils novada Ambeļu pagastā, Dobeles novada Jaunbērzes pagastā, Dobeles novada Dobeles pagastā, Madonas novada Vestienas pagastā, Sējas novada Sējas pagastā, Strenču novada Plāņu pagastā, kā arī Tukuma novada Degoles pagastā, Talsu novada Laucienes pagastā, Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā un Viļakas novada Žīguru pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad konstatēts 829 meža cūkām 71 novada 178 pagastos.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

LA.lv