Laukos
Tehnika

Rolls-Royce dzinēji kombainiem; planšetes – traktora kabīnēs0

Foto LETA

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

Claas kombainus aprīkos ar Rolls–Royce Stage V dzinējiem

Kompānijas Rolls–Royce un Claas parakstījušas projekta vienošanos par MTU dzinēju (ietilpst Rolls–Royce Power Systems korporācijā) piegādi izmantošanai lauksaimniecības tehnikā. Dzinēji, kas tiks piegādāti Claas tehnikai, ir MTU 1000, 1100, 1300 un 1500 sērijas dzinēji ar jaudu no 136 līdz 653 ZS (balstīti uz Daimler tehnoloģijām). Tie atbilst EU Stage V standartiem un lielākoties paredzēti Lexion un Tucano sērijas graudaugu novākšanas kombainiem, lopbarības kombainiem Jaguar, kā arī jaudīgajiem Xerion traktoriem. Plānots, ka no 2019. gada, kad spēkā stāsies EU Stage V standarts, Claas vajadzībām katru gadu tiks piegādāti 4000–5000 visu sēriju un dažādu izmešu līmeņu dzinēji.

 

MF Datatronic 5 – planšetdatora tehnoloģijas kabīnē

Massey Ferguson uzlabotā jaunā Datatronic 5 sistēma tika prezentēta izstādē Sima. Tā operatoram nodrošina pilnīgu traktora pārvaldību un precīzu darbu izpildi ar pieskārienu vadības ekrānam. Standarta aprīkojumā sistēma pieejama visiem jaunajiem MF 8700 sērijas traktoriem. Skaidrs un kompakts 9 collu skārienekrāns atbilst planšetdatoru un viedtālruņu tehnoloģijām, ļauj lietotājam piekļūt un ātri mainīt iestatījumus. Operatoram, izmantojot tikai vienu ekrānu, ir iespējams pārlūkot tādas sadaļas kā hidraulika, pārnesumkārba, dzinējs, kā arī uzstādīt un vadīt šo apgriešanās vadības sistēmu. Datatronic 5 automātisko stūrēšanu padara vienkāršu ar Auto-Guide. Vienkāršā Go Mode ļauj vadītājam ātri uzstādīt un lietot sistēmu, ar kuru var izvēlēties stūrēšanas precizitātes līmeni un izmantot signālus no vēlamajiem GPS piegādātājiem. Funkcionālā un vienkāršā Datatronic 5 sistēma piedāvā arī pielāgošanas iespējas, tādas kā ierakstu saglabāšana, kartografēšana, automātiskā sekciju pārvaldība, mainīgie ražības iestatījumi, visaptveroši iestatījumi un mašīnu uzraudzība.

 

Rousseau pļaujmašīna ar elektropiedziņu

Kompānija Rousseau, kas izstādē Sima demonstrēja pļauj­mašīnu E-Kastor ar elektropiedziņu, apgalvoja, ka iespējamie rotora produktivitātes zudumi šai pļaujmašīnai varētu būt 5% robežās, kamēr sistēmām ar hidropievadu tie esot 40%.

Divi gadi pētniecības un konstruktoru izstrādes darbā ļāvuši kompānijai radīt elektrosistēmu, kas, izmantojot traktora jūgvārpstu (1000 apgr./min), nodrošina ģeneratora un 33 kW elektromotora, kas griež pļaujmašīnas griezējgalvas, darbu. Kā apgalvo ražotājs, šāda konstrukcija samazina traktora jaudas prasības, tāpēc pļaujmašīnai E-Kastor der traktors ar jaudu 80 ZS.Pagaidām ar elektropiedziņu tiek darbinātas tikai griezējgalvas, pārējās pļaujmašīnas darbīgās daļas darbina hidrauliskā pievada sistēma. Taču kompānijas pārstāvji uzsver, ka tas ir tikai pirmais solis mašīnas pilnīgas elektrifikācijas virzienā un ka šobrīd tā noteikti uzskatāma par nākotnes tehnoloģiju, kas ievērojami samazinās degvielas patēriņu. Pārdošanā pļaujmašīna varētu parādīties šāgada septembrī.

 

McCormick X7 traktori kļuvuši jaudīgāki

McCormick X7.6 sēriju ražotājs papildinājis ar jaunu modeli – 226 ZS jaudīgo traktoru X7.690.

Kopumā jauno sēriju pārstāv pieci modeļi: X7.650, X7.660, X7.679, X7.680 un X7.690. Katrs no tiem aprīkots ar jaunu sešcilindru dzinēju FPT BetaPower, kas atbilst Euro–4 standartiem. Vislielākās izmaiņas skārušas transmisijas sistēmu. Sērijas modeļi būs pieejami divās modifikācijās: ar VT–Drive (līdz 195 ZS) un PS–Drive ar daļēju pārnesumu pārslēgšanu slodzē (līdz 226 ZS).

Līdzās dizaina un kabīnes interjera atjaunošanai 2017. gada modeļu bāzes aprīkojumā ietilpst arī Data Screen Manager vadības sistēma. Tā piedāvā iespēju izmantot tādas papildfunkcijas kā aizmugures skata kamera, kas nodrošina labāku pārskatāmību, izmantojot aizmugurē uzkarināmus agregātus, kā arī precīzu vadību apgriešanās joslā. Pārdošanā jaunie traktori varētu parādīties šāgada otrajā pusē.

Pilns materiāls žurnāla Agrotops šā gada maija numurā

LA.lv