Cūkkopība, Gaļa un zivis

Agresīvi noskaņots saimnieks PVD inspektoriem neļauj veikt pārbaudi cūku novietnē

Pārtikas un veterinārā dienests (PVD) uzsācis administratīvo lietvedību saistībā ar kāda zemnieku saimniecības īpašnieka rīcību, atkārtoti liedzot dienesta inspektoriem veikt pārbaudi cūku novietnē, pastāstīja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Viņa sacīja, ka šā gada aprīlī kādas cūku novietnes saimnieks Latvijā neļāva PVD inspektoriem darīt savu darbu un veikt pārbaudi cūku novietnē. Par to tika uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā un piemērots naudas sods. Pēc šī incidenta saimnieks vairs šķēršļus pārbaudes veikšanai nelika un dienesta inspektori pārbaudē konstatēja ne tikai biodrošības pārkāpumus cūku novietnē, bet arī to, ka cūkas nav izmeklētas uz infekciju slimībām. “Šāda bezatbildīga novietnes īpašnieka rīcība laikā, kad Latvijā plosās Āfrikas cūku mēris (ĀCM) un slimības uzliesmojumu dēļ nākas izkaut veselus ganāmpulkus, apdraud visas apkārt esošās lielās cūku fermas,” uzsvēra Meistere.

PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja norādīja, ka dienests uzdeva novietnes īpašniekam noteiktā termiņā pārkāpumus novērst un cūku novietnes īpašnieku informēja, ka šā gada 30.novembrī, laikā no plkst.11.30 līdz plkst.12 plāno veikt atkārtotu pārbaudi attiecīgajā cūku novietnē, lai konstatētu, vai iepriekš atklātie pārkāpumi ir novērsti. PVD informēja saimnieku, ka šim nolūkam nepieciešams nodrošināt inspektoru iekļūšanu novietnē.

Tomēr, ierodoties pārbaudē, PVD inspektores sagaidīja agresīvā saimnieka vadīta automašīna ar atvērtu bagāžnieku, kurā bija izvietota kamera, lai filmētu PVD viesošanos viņa īpašumā. Kā norāda PVD, saimnieka automašīna mērķtiecīgi brauca virsū dienesta automašīnai un viņš atteicās inspektores ielaist cūku novietnē.

Arī par šo gadījumu uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība.

Meistere atgādināja, ka PVD uzraudzības objektos var ierasties gan negaidīti, gan iepriekš pārbaudi ieplānojot. Par šo pārbaudi dienests bija informējis saimnieku iepriekš, līdz ar to tā nebija neplānota pārbaude, lai gan tāda varēja būt. “PVD inspektori darīja savu darbu tiktāl, ciktāl tas bija iespējams, saskaroties ar rupju un agresīvu rīcību,” viņa sacīja. Viņa piebilda, ka saimniecībā notiks biodrošības pārbaude neatkarīgi no tā, vai novietnes īpašnieks to vēlas vai nevēlas un, ja būs nepieciešams, PVD piesaistīs arī policijas darbiniekus.

Portālā “Delfi” saistībā ar notikušo otrdien izvietots izvietots video, kuru attiecīgās cūku novietnes saimnieks Jānis Kļava iesūtījis “Delfi Aculieciniekam”. Video nofilmēta PVD viesošanās viņa īpašumā, kā arī redzams, kā minētais lauksaimnieks ar auto tramda PVD inspektores un nelaiž viņas cūku fermā. “Manā īpašumā ierodas bez manas piekrišanas, iebrauc aiz privātīpašuma zīmes un nesagatavojušies darbam, pieprasa ielaist kūtī,” portālam “Delfi” klāstīja Kļava, kurš paužot neapmierinātību ar PVD inspektoru rīcību.

PVD, notikušo komentējot, norādīja, ka minētais saimnieks esot PVD labi zināma persona, kas ar savu agresīvo rīcību un rupjību ne reizi vien ir traucējis dienesta veterinārajām inspektorēm veikt savus darba pienākumus.

Jau ziņots, ka šogad konstatētas 19 914 ar ĀCM inficētas mājas cūkas astoņās ĀCM skartajās saimniecībās un vīruss mājas cūku populācijā skāris astoņus novadus un tikpat pagastus. Pēdējais saslimšanas gadījums ar ĀCM mājas cūku populācijā Latvijā bija 2017.gada 10.oktobrī.

Turpretī mežacūku populācijā ĀCM šogad konstatēts 1271 dzīvniekiem 83 novadu 246 pagastos.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

23 Komentāri

 1. Pareizi tas vecītis dara !
  Nav ko vazāties visādiem pārbaudītājiem, ja nevar pret mēri neko līdzēt !
  Tikai pārnēsā infekciju un viss !
  Ja dāņu un vāciešu fermās nelaiž iekšā tad ir klusums.

  1. …ja jums 2vos naktī kāC grabinās pa ledusskapi, tad variet mierīgi gulēt tālāk, jo tas visdrīzāk ir mūsu uzcītīgais PVD – pārbauda zaptes burkām vai nav beigušies termiņi… jo tikai viņi vienīgie drīkst iet kur un kad iegribās, priekš viņiem ir citi likumi… …manu saimniecību terorizē jau padsmit gadus un apzināta sabotāža no valsts iestāžu puses ir pierādāma n-tajās epizodēs… nu, lecīgs esmu un neglaudu visādus priekšnieķeļus pa spalvai… te vietas par maz un arī ne īstā vieta kur to izklāstīt… bet ir arī gaišā puse – varu būt lepns, ka dzīvoju bagātākajā valstī Eiropā, kur šādi var atļauties ākstīties… nevajag tač mums ražošanu, ļaujiet liekēžiem sevi pierādīt darba imitācijā… …neesmu feisbukā, bet labprāt sazinātos ar Jāni pa pagaidu e-pastu [email protected]

 2. Vai tad PVD nezina, ja ir kaut kāds cūku mēris, tad arī paši nedrīkst iet vienalga kādā fermā,jo ari jūs varat pārnēsāt šos baciļus no vienas uz otru fermu.

 3. Jā inspektori paši pārnēsā mēri.ļoti bieži tieši pēc viņu viesošanās sāk sprāgt cūkas,varbūt kaut ko izmet pa ceļam,eiropas savienība labi maksā lai iznīcinātu veselus ganāmpulkus un Latvijas lauksaimniecības nozari kopumā,lai vēlāk par grašiem varētu pārņemt zemi,kuras vācu kungiem vienmēr par maz.

  1. pilnīgi piekrītu, jo visas lielās saimniecības , kuras kontrolē PVD ir jau likvidetas , tik interesanti, ka mazajās , un privātajās, kur cūkas pat ārā staigā, nekāda mēra nav , tas liek aizdomāties !

 4. PVD savā nekaunībā pārspēj jebkuru normu,no nabaga zemnieka pat izplēš spec ,apģērbu.Pie kājas ,vai cūkas grūsnas vai govis kūtī grūsnas ,analīzes ņem uzmetot cūkām uz šņukuriem cilpas.tās pretojās un kviec ,kūtī ir īsts hauss ,pēc tādiem apmeklējumiem ne reti lopiem pēcnācēji izmetas priekšlaicīgi un cūkas vairākas dienas nevar paēst ,jo āda uz deguna ir norauta.Lielaudzētājiem kūtīs valda super antisanitārie apstākļi ,putni slimi ,tiek turēti nepiemērotos apstākļos utaini,ar izknābtām acīmun līķu kaudzēm sprostos ,cūkām nebrīvas aizgalgas ar jēliem sāniem ,bet tur vienmēr viss ir kārtībā,šeit jau vairāk skan pēc darbinieces nekaunības ,kura pati izraisījusi konfliktu un apzināti veicinājusi cilvēka pretreakciju,tā visatļautība būtu reiz jābeidz,kad gribēšu tad nākšu ,neplānota un plānotas-jūs jau tā no laukiem visus esat izdzīvojuši ,tad tagad čakarējas virsū tiem pāris palikušajiem -kauna jau vairs nav nemaz.Ko ta PVD ļauj nomocīt zirgus un visi tik pēkšņi nevarīgi-vienkārši vārdos nemaz nevar izteikt kādas cūkas ir pie varas-nu iznīciniet vēl tos pēdējos un būs miers.

 5. Biodrošības pasākumi atiecas arī uz PVD dabiniekiem!
  Piesakiet vizīti un jautājumu nebūs a viss tas pārējais ūdens gabals par apdraudējumu ir smieklīgs, PVD nav veicis nevienu biodrošības pasākumu, pat nav centralizēti iepirkti dezolīdzekļi, lai saimniecības tos varētu iegādāties lētāk, vēl vairāk paziņo, ka nav reklāmas aģentūra, vot tāda ir cīņa ar cilvēkiem nevis ar mēri!

  1. Tieši tā!
   Lai iet ,kur nākuši.
   Un dīvaini te ziņo,ka pa vienai atrastas tās m.cūkas.Ja jau tik akūti lipīgs tas viss,tad vajadzēja būt kaudzēm,visur! Tas ir fufelis,lai legāli tiktu galā ar mājās audzēto gaļiņu,un tauta ēstu piešpricēto fermu kalašu.
   Un vēl:
   Vnk.valsts grib zināt,cik kas,kuram kūtiņā aug bez papīriem,un tāpēc lien kontolēt nez ko.

 6. Ta nu nava gan PVD neko neparnesa ,jo viņi saimnieka klatbutne atples iepakojumu un iznem vienreiz lietojamo kombinzonu cepriti un basmakus uzvelk un tad tikai iet kuti.Ja saimnieks visu izdarijis,ka prasa likums ,nekadu domstarpibu nav.Pareizi dara,ka kontrole.Ari nekada nepamatota sodisana nav.Vismaz man nekadu problemu nav.Esiet pasi zolidi un pieklajigi.Cilvekki pasi vien to meri izvaza

  1. Ko tu gribi teikt ka PVD neizvazā slimības! Labāk lai PVD vaktē importa gaļu un ņem uz analīzēm ko no Spānijas,Vācijas,Beļģijas ieved!Latvijas gaļu eksportē,bet svešu pārtiku importē,tāpat ar sviestu ,kur palika Latvijas sviests!Iimportē uz Vāciju tā lūk .Eiropas savienība milzu līdzekļus PVD piešķīra,ko tu domā vācu barons ko par velti dos!vajag rezultātu.Visas nozares tiek iznīcinātas,tas kombinezons ir pēdējais sū…,vecenes ir vīrusa pārnesātājas.

   1. Tam ,,agresīvajam,, saimniekam vajadzēja ne tikai ar kameruf filmēt…
    Kaut kad pa tv bija,ka vācu bauers nelaida savā fermā pārbaudi,un ar traktoru ar ,,kuņu,, uzdūra,apvēla ,izsauktos mentu vāģus,ka tie tik beigās ar ieročiem šo savaldīja ! Tā ka,tur arī visādi notiek!

  2. Nemuld,D.līdējs! Tev varbūt pazīšanās,tad tā vieglāk pakontrolē! Un viss ir skaisti!
   Kas,kādam par daļu,kas manā kūtī,ar vai bez čībiņām un cepurītes.Varētu domāt,ka savu auto riteņus pēc katras akcijas šie nodezinficē.Neticu!

 7. Nav brīnums, ka cilvēki aizbrauc, ka tie, kas paliek, negrib maksāt nodokļus, jo neredz tam jēgu – valsts var apsolīt vienu, bet tad jebkurā brīdī ne tikai nesodīti nepildīt solījumu, bet pat izmainīt spēles noteikumus. Ja gribi dzīvot, nevis eksistēt no valsts atmestajiem grašiem, neskatoties uz nodokļu regulāru iekasēšanu pilnā apmērā, nāc un nopelni priekš sevis jau pirms ziemas atnākšanas ar jauno statistiskajā prognozēšanā balstīto stratēģiju: Saite: https://goo.gl/bwjgTL

 8. Draugi! viss tas tiek darīts speciāli ĀCM ir teātris . Lai dānija , vācija polija varētu pārdot savu produkciju, mūsu valsti. Tā kā Krievijas tirgus ir slēgts. Mūsu baltijas valstis, ir vajadzīgi eiropas savienībai lai pārdot zemas kvalitātes produktus. Ir viens teiciens “bagātie kļūst bagātāki, bet nabagie nabagāki” Lai mūsu vietējie zemnieki nebija konkurentiem “bagāts valstīm”. Pie mums ir zemākās subsīdijas un vairāk nodokļus . Veiksmi draugi nepadodieties , strādājiet savā zemē un savā dzimtenē!!!

  1. Kā lai strādā? Vienās bailēs no sodiem,da jebkurš var atnākt un kaut ko atrast,uzlikt,meklēt punktu pēc kura sodīt,par katru sū..u jāatskaitās,utt.
   Jautājums,kā nākas ka cām nav Rīgā un apkārtnē konstatēts?

 9. Nu kolosālu “brīvību” esam dabūjuši!
  Zeme it kā ir mans privātīpašums, bet tajā pašā laikā iznāk, ka tas pieder kaut kādiem onkuļiem , kuri nosaka cik man par to “privātīpašumu” katru gadu ir jāmaksā, ko es drīkstu un ko es nedrīkstu ar savu privātīpašumu darīt, kā audzēt savas cūkas, kā arī uzliek man soda naudas, ja es nedaru pēc viņu prāta.
  Izskatās, ka tā noziedznieku banda, kas ielīdusi Latvijas valdībā drīz vien sāks regulēt arī intīmo dzīvi. Ar likumu tiks noteikts cik reizes katru nakti laulātajiem jānodarbojas ar seksu, bet, ja vīrs šo normu nespēj veikt, tad tiks uzlikta soda nauda no 180 – 1080 eiro gadā vai arī sieva piespiedu kārtā būs “jāiznomā”

Pievienot komentāru