Laukos
Tehnika

“Agritechnica” demonstrē pilnībā automatizētu apgriešanās sistēmu cukurbiešu kombainiem0

Pēc “Agritechnica 2017” materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Nupat notikušajā industrijas izstādē “Agritechnica 2017” Vācijā, Hannoverē, dažādo jauninājumu vidū tika demostrēta SmartTurn apgriešanās sistēma cukurbiešu kombainiem, ko izstrādājušas vācu kompānijas Holmer Maschinenbay GmbH s un Reichhardt GmbH Control Technology. Jauninājums saņēma arī izstādes žūrijas sudraba medaļu.

Ierastā sistēma traktora apgriešanai lauka galos reģistrē dažādu funkciju atkārtošanās biežumu, dodot iespēju automatizēt procesu vai nu ar pogas nospiešanu, jau sasniedzot konkrētu vietu uz tīruma, vai arī pamatojoties uz GNSS signālu pilnīgi automātiski.

Holmer un Reichhardt tagad izveidojuši pilnīgi jaunu programmatūru, kas cukurbiešu kombaina apgriešanos padarījusi pilnīgi automātisku, ieskaitot racēja pacelšanu/nolaišanu un pašu apgriešanās procesu. Lai tas kļūtu iespējams, kompānijas izmantojušas jau eksistējošo Holmer mehānisko kombaina stūrēšanu pa rindām, burtiski saliekot to kopā ar Reichhardt GNSS signālu izmantojošo automātisko stūrēšanu.

Tas viss apvienots vienā agregātā – pašgājējkombainā ar biešu tvertni Holmer Terra Dos T4. Jaunā sistēma ļauj optimizēt kombaina apgriešanās procesus lauka galos, tādā veidā arī samazinot lieki nobraukto attālumu, augsnes sablīvēšanos, ražas zudumus un visbeidzot arī izmaksas. Tomēr vislielākais ieguvējs noteikti ir traktorists, jo sistēma ievērojami atvieglo darbu, īpaši strādājot tumsā.
Vairāk par izstādi lasiet šeit

Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.
Žurnāla ” Agro Tops” novembra izdevums.

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv