Laukos
Bizness

“Agro-Dzelzava” apgrozījums pieaudzis teju par pusi0

Foto-Shutterstock

Jauktās lauksaimniecības uzņēmums SIA “Agro-Dzelzava” pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.oktobra līdz 2017.gada 30.septembrim, strādāja ar 1,962 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 45,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa palielinājās 3,5 reizes un sasniedza 88 426 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

“Agro-Dzelzava” ieņēmumi no lauksaimnieciskās darbības bija 1,923 miljonu eiro apmērā, kas ir pieaugums par 47,9% salīdzinājumā ar iepriekšējo finanšu gadu.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka “Agro-Dzelzava” riskē zaudēt iespēju iegādāties nekustamo īpašumu – lauksaimniecībā izmantojamo zemi, jo kompānija neatbilst likumā par zemes privatizāciju lauku apvidos noteiktajām prasībām.

Vienlaikus “Agro-Dzelzava” vadība norāda, ka uzņēmuma pamatmērķis ir turpināt strādāt ar pozitīvu finanšu rezultātu. Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, kompānija kā vienu no darbības pamatmērķiem ir izvirzījusi Eiropas Savienības (ES) projektu piesaisti saimnieciskā rezultāta paaugstināšanai.

Jau ziņots, ka 2017.gada 1.jūlijā stājās spēkā grozījumi likumā par zemes privatizāciju lauku apvidos, nosakot augstākas valsts valodas zināšanas prasības ārzemniekiem, kuri pērk lauksaimniecības zemi Latvijā. Likums paredz, ka ārzemniekiem jāprot valsts valoda vismaz B līmeņa otrajā pakāpē.

“Agro-Dzelzava” ir reģistrēta 1992.gadā, tās pamatkapitāls ir 383 400 eiro. Kompānijas lielākie īpašnieki ir Dānijas pilsone Lita Hoja-Andersena (Lita Hoj Andersen), kurai pieder 55% kapitāldaļu, un Dānijas uzņēmums “Dagda ApS” (37,44%), kā arī kompānijas valdē strādā Dānijas pilsoņi.

“Agro-Dzelzava” specializācija ir lopkopības produkcijas ražošana un graudkopība. Kompānijai pieder nekustamie īpašumi – zemes un ēkas, kuri kalpo kā pamata līdzekļi saimniecisko mērķu sasniegšanai.

LA.lv