Laukos

“Agrofirma Zelta Druva” pērn samazinājusi zaudējumus un audzējusi apgrozījumu0

Foto: LETA

Lauksaimniecības uzņēmums SIA “Agrofirma Zelta Druva” pagājušajā gadā strādāja ar 3,545 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 22,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi samazinājās vairākas reizes – līdz 207 867 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadība norāda, ka aizvadītā gada sākumā svaigpiena iepirkuma cena bija stabilizējusies un to varēja uzskatīt par apmierinošu, bet gada beigās globālo tendenču ietekmē tā sāka sarukt. Vienlaikus 2017.gads bija raksturīgs ar labām graudu un augkopības kultūru ražām, tādēļ daļu no lopkopības realizācijas zaudējumiem varēja segt augkopība.

Vadība atzīst, ka uzņēmuma darbībai draudus rada pasaules ģeopolitiskās tendences, un to ietekme uz ekonomiskajiem radītājiem, piena iepirkuma cenu dinamikas neprognozējamība un arvien izteiktāks darba roku trūkums, kā arī neskaidrība saistībā ar Eiropas Savienības (ES) nākotnes lauksaimniecības politiku. Tomēr apgrozījums un veiktie ieguldījumi dod teorētiskas iespējas šos draudus pārvarēt, par ko liecina iepriekšējo krīžu pieredze.

Uzņēmuma vadība norāda, ka 2017.gadā sākta vērienīga graudu apstrādes kompleksa celtniecība 1,87 miljonu eiro vērtībā, piesaistot Lauku Atbalsta programmas līdzekļus no Eiropas Savienības fondiem. Tāpat kompānija pērn par pašu līdzekļiem modernizēja arī lauksaimniecības tehniku, investējot 473 000 eiro.

Vadība uzsver, ka augkopībā uzņēmuma prioritāte joprojām ir lopbarības ražošana galvenokārt pašu lopkopībai. 2018.gada paredzēts īstenot pasākumus, kas atvieglotu iespējas kompānijai pārvarēt iespējamās krīzes nākotnē, ka arī straujāk attīstīt augkopību, turpinot modernizēt tehniku un noslēdzot graudu apstrādes kompleksa celtniecību.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2016.gadā “Agrofirma Zelta Druva” strādāja ar 2,895 miljonu eiro apgrozījumu un 617 104 eiro zaudējumiem.

“Agrofirma Zelta Druva” ir reģistrēta 1992.gadā Dobeles novadā, pamatkapitāls ir 1,031 miljons eiro. “Agrofirmas Zelta Druva” galvenais darbības veids ir lauksaimniecība, pamatā piena lopkopība. Uzņēmums ražo arī liellopu gaļu, rapsi, pārtikas un lopbarības graudus, ka arī citu lopbarību savām lopkopības vajadzībām. Uzņēmums pieder vairākām Latvijas privātpersonām.

LA.lv