Laukos
Bizness

Agroķīmijas tirgotājs “Baltic Agro” pērn strauji audzējis apgrozījumu un peļņu0

Foto – Shutterstock

Agroķīmijas tirgotāja SIA “Baltic Agro” apgrozījums pērn bija 140,291 miljons eiro, kas ir par 5,6% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt tā peļņa pieauga par 19%, sasniedzot 2,952 miljonus eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn lielākā daļa “Baltic Agro” preces un pakalpojumi realizēta tiešajā tirdzniecībā. Apgrozījuma pieaugums tiek skaidrots ar jaunu klientu piesaisti un realizēto preču apjoma palielināšanos.

Atbilstoši ziņojumam, uzņēmuma veiktās investīcijas pagājušajā gadā galvenokārt bija saistītas ar tehniskiem uzlabojumiem Liepājas un Gulbenes graudu un rapša pieņemšanas punktos, preču noliktavas Valmierā labiekārtošanu un jaunas noliktavas iegādi.

Asas konkurences apstākļos “Baltic Agro” vadības uzdevums 2017.gadā palicis nemainīgs – nostiprināt esošās tirgus pozīcijas minerālmēslu, sēklu un augu aizsardzības līdzekļu produktu grupās un palielināt tirgus daļu graudu un rapša segmentos.

Ziņojumā norādīts, ka preču loģistikas un servisa pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai, kā arī kapacitātes palielināšanai, 2017.gadā tiks veiktas investīcijas Liepājas, Saldus un Stendes servisa centros. Paralēli investīcijām, uzņēmums turpinās veikt tirgus izpēti ar mērķi nākotnē attīstīt jaunus biznesa virzienus.

Uzņēmums stabiliem sadarbības partneriem nodrošina preces izmēģinājumu veikšanu, izmaksas sedzot no saviem līdzekļiem. Atsevišķi produkti kā bezmaksas paraugi izmēģinājumu veikšanai tiek saņemti arī no augu aizsardzības līdzekļu piegādātājiem.

Pēc ziņojumā teiktā, uzņēmuma vadība kopā ar sadarbības partneriem 2017.gadā vairākās saimniecībās plāno veikt izmēģinājumus ar sēklām, augu aizsardzības līdzekļiem un minerālmēsliem. Paralēli izmēģinājumiem plānots organizēt “lauku dienas” dažādos Latvijas reģionos.

“Baltic Agro” 2015.gadā strādāja ar 132,922 miljonu eiro apgrozījumu un peļņu 2,479 miljonu eiro apmērā.

SIA “Baltic Agro” dibināts 1994.gadā un tā pamatkapitāls ir 3,802 miljoni eiro. “Baltic Agro” pilnībā pieder Dānijas vadošajam lauksaimniecības uzņēmumu kooperatīvam “DAVA Agravis International Holding”, kas apvieno vairākus desmitus tūkstošu fermeru un lauksaimniecības produktu ražotāju firmu.

LA.lv