Laukos
Graudkopība

“Agrolats” pērn krietni audzējis apgrozījumu0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: AFP/LETA

Lauksaimniecības uzņēmums “Agrolats” pagājušajā gadā strādāja ar 11,851 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 20,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga vairākkārt un bija 3,622 miljoni eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2018.gadā “Agrolats” pārtrauca audzēt graudus, taču turpināja attīstīt lopbarības tirdzniecības nozari.

Pamatā darbība ir saistīta ar zivju miltu, sojas spraukumu un saldētu zivju tirdzniecību – tirdzniecības darījumi veidoja aptuveni 89% no “Agrolats” apgrozījuma. Vienlaikus ieņēmumi no lauksaimniecības pakalpojumiem pagājušajā gadā “Agrolats” apgrozījumā veidoja aptuveni 4%, bet pārējie pakalpojumi – 7%.

Jau ziņots, ka, ņemot vērā lēmumu pārtraukt graudu audzēšanu un ar lauksaimniecību saistīto pakalpojumu sniegšanu, 2018.gadā “Agrolats” pārdeva tai piederošo lauksaimniecības tehniku, kā arī sējumu un citus ar lauksaimniecisko ražošanu saistītos aktīvus.

Uzņēmuma valdes loceklis Jānis Paškausks iepriekš sacīja, ka “Agrolats Holding” turpinās nodarboties ar visiem līdzšinējiem saimnieciskās darbības virzieniem, bet lauksaimniecība kā saimnieciskās darbības veids turpmāk būs citam holdinga uzņēmumam.

2017.gadā “Agrolats” strādāja ar 9,855 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 17,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi pieauga par 93,1% un bija 265 110 eiro.

“Agrolats” ir reģistrēta 1997.gadā, un tās pamatkapitāls ir 260 727 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir “Agrolats Holding”, bet kompānijas patiesie labuma guvēji ir Vitauts Paškausks, Andris Paškausks un Jānis Paškausks.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
‘Amazon’ smidzinātājiem jauns uzlabojums
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Cēsīs rīkos semināru gaļas liellopu audzētājiem
1 diena
LE
LETA
Laukos
Jaunas traktora piekabes reģistrācijai Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā būs jāiesniedz atbilstības sertifikāts
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Ar burkāniem elektroauto nebaros. Ko iesākt, lai Latvijā autovadītāji pārietu uz elektromobiļiem? 1
4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Tas nav saprātīgs virziens.” Kariņš neatbalsta “AP” rosināto ideju palielināt budžeta deficītu
7 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: “Dinamo” izbraukumu sāk ar bezierunu zaudējumu
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Gāja tumsā bez atstarotāja…Uz Valmieras šosejas nāvejoši notriekta sieviete
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Saglabāsies neliels sals: laika prognoze sestdienai
11 stundas