Laukos
Dārzeņi un augļi

Agronoms: Augļu dārzos veģetācija tik drīz vēl nesāksies0

Foto – Aija Geida

Latvijā augļu kokiem un ogulājiem sals pagājušajā nedēļā nav būtiski kaitējis, un arī turpmākās sinoptiķu prognozes neliecina par iespējamiem draudiem, taču veģetācija martā vēl neatsāksies, teica Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra (LLKC) Augkopības nodaļas vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

“Droši vien Lieldienas sagaidīsim miera perioda izskaņā. Miera periods šogad ir ilgāks, jo ziemošana iestājās relatīvi vēlāk,” sacīja Narvils, piebilstot, ka ziemošanas periods pēdējos gados Latvijā sākas vēlāk un iestiepjas pavasarī, bet pavasaris ir salīdzinoši īss. Taču paātrināta augu attīstība nav pārāk laba – augiem vēlamāka ir vienmērīga attīstība.

Vienlaikus viņš atzina, ka šī ziema augļu kokiem nebija nelabvēlīga un arī sals aizvadītajā nedēļā nebija tik liels, lai kaitētu. Tostarp atsevišķās vietās Latvijas austrumu daļā, kur sals bija lielāks, arī sniega sega bija krietni biezāka, līdz ar to par būtiskiem bojājumiem nevar runāt.

Jau ziņots, ka, piemēram, sestdien, 17.martā, gaisa temperatūra daudzviet Vidzemē un Latgalē pazeminājās līdz -15..-16 grādiem.

LA.lv