Laukos
Bizness

Aicina skolēnus pieteikties konkursā “Šodien laukos”0

Konkursa logo.

Lai jauniešos rosinātu interesi par darbošanos lauksaimniecības, zivsaimniecības un mežsaimniecības nozarēs, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) trešo gadu pēc kārtas izsludina konkursu “Šodien laukos”, informē LLKC pārstāvji.

Kopumā konkursā no marta līdz septembrim kopumā tiks izsludināti seši lielie uzdevumi lauksaimniecībā, zivsaimniecībā un mežsaimniecībā. Marta pirmā lielā tēma būs “Mītu un patiesību mēnesis”.

Konkursā var piedalīties 6-9. klašu kolektīvi vai individuāli dalībnieki vecumā no 12 līdz 16 gadiem. Dalībai konkursā līdz februāra beigām kā individuālajiem, tā kolektīvu dalībniekiem uz konkursa e-pastu jāiesūta aizpildīta pieteikuma anketa. Tā atrodama konkursa sociālo tīklu lapās vai mājaslapas www.laukutikls.lv sadaļā “Uzņēmējdarbība/Skolām”.

Konkursa ikmēneša uzvarētājus paziņos sociālo tīklu lapās, savukārt galvenos uzvarētājus – līdz 2018. gada 30. septembrim. Konkursa trīs labākie dalībnieki gada beigās saņems sekojošas balvas: startējot individuāli – planšetdatoru (trim uzvarētājiem), startējot klasē – ekskursija 1000 eiro vērtībā. Tāpat būs arī veicināšanas balvas 2.vietas un 3.vietas ieguvējiem 100 eiro vērtībā katram.

Konkurss no februāra līdz septembrim norisināsies sociālo tīklu vietnēs www.facebook.com/sodienlaukos un www.draugiem.lv/sodienlaukos .

Kā norāda projekta “Šodien laukos” vadītāja Baibva Gulbe, aizvadītie divi konkursi apliecināja, ka jaunieši tajā piedalās ne tikai, aizpildot savu brīvo laiku, bet arī cenšoties izzināt iespējas palikt dzīvot un strādāt savā reģionā arī pēc skolas beigšanas.

Viņa arī atgādina, ka pērn konkursā galveno balvu saņēma Rugāju vidusskola, savukārt individuālajā vērtējumā uzvarēja Elīna Staģe no Dagdas, Lauris Botņa-Ezerskis no Lēdurgas un Renāte Ausmane no Lažas pagasta.

LA.lv