Laukos
Mežsaimniecība

Aicinās uzlabot dronu regulu 0

Foto no LA arhīva.

SIA “Rīgas meži” kopā ar akciju sabiedrību “Latvijas valsts meži” un Valsts meža dienestu plāno sagatavot priekšlikumus Civilās aviācijas aģentūrai, rosinot atteikties no striktajiem dronu izmantošanas ierobežojumiem, kas liedz lietot dronus efektīvā meža apsaimniekošanā, kā arī rosināt atvieglot ilgtermiņa lidošanas atļauju izsniegšanu šādos gadījumos.

SIA “Rīgas meži” dronus izmanto jau vairākus gadus trīs būtisku uzdevumu veikšanai. Viens no tiem ir ugunsgrēku vietu lokalizēšana, bet lielu un ilgstošu ugunsgrēku gadījumā – arī palīdzība dzēšanas organizēšanā.

Otrs virziens ir konkrētu vietu lokāla izpēte. Speciālisti nosaka platības, kas jāapseko, piemēram, meliorācijas grāvja trase mežā vai putnu ligzdošanas vieta, un drons tiek virzīts noteiktā maršrutā, ievācot vizuālo informāciju.

Trešais virziens, kurā “Rīgas meži” lieto dronu, ir noteiktu meža teritoriju uzmērīšana ar fotogrammetrijas palīdzību. Dronam tiek ieprogrammēts automātisks lidojuma maršruts, pa kuru tas aplido konkrētu teritoriju un veic tūkstošiem uzņēmumu, no kuriem vēlāk, lietojot īpaši šim nolūkam paredzētas programmas, tiek uzmodelēts teritorijas attēls, pēc kura iespējams noteikt attālumus un platības.

Šādi iespējams operatīvi iegūt augstvērtīgus datus par jebkuru meža platību, kuru apstrādājot iespējams precizēt meža nogabala robežas, konstatēt izmaiņas un novērtēt mežaudzes parametrus. Drons paveic tehniskos uzdevumus, tērējot mazāk resursu. Savukārt profesionāls darbinieks, kuru aizstāt nav iespējams, šos datus izmanto savam ikdienas darbam.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
9 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Ukraiņu olu rēgs klīst pa Latviju
10 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Kultūra
Olande un Maļorka vai Ālandi un Maljorka? Mainās īpašvārdu rakstība
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Taksistu konflikts lidostā: policija sāk lietvedību
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Avārijā uz Ventspils šosejas gājis bojā autovadītājs
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Latvijas uzņēmuma interesēs mēģināts uzpirkt Lietuvas Bruņoto spēku virsnieku
2 stundas