Bizness, Kokapstrāde

Aizkrauklē iecerētās kokmateriālu kaltes pēc iedzīvotāju protestiem varētu būvēt citā vietā

Ja pašvaldība spēs laikus atrisināt juridiskās nianses, iedzīvotāju protestus izsaukušās koksnes žāvēšanas kaltes varētu būvēt nevis Mednieku, bet Rūpniecības ielā, informēja būvniecības ieceres iesniedzējas – SIA “Sindas kaltes” – projektu vadītājs Edmunds Bērziņš.

Uzņēmuma pārstāvis pastāstīja, ka tieši SIA “Sindas kaltes” pašvaldībai ierosināja zemesgabalu maiņu. “Tikai ar maiņu var nodrošināt, ka mēs tur tiksim. Ja izsludina nomu, var pieteikties arī citi kandidāti,” par zemesgabala Mednieku ielā 1 pret īpašumu Rūpniecības ielā 10 maiņu stāstīja Bērziņš.

Taču teritorijas plānojums paredz, ka zemesgabals Rūpniecības ielā ir dabas pamatnes teritorija, tāpēc nepieciešams veikt izmaiņas plānojumā, kas var aizņemt pat gadu, ko uzņēmums nav gatavs gaidīt. “Sindas kaltes” projekta realizāciju vēlas sākt jau šogad, tāpēc cer, ka pašvaldība maiņas procesu organizēs pēc iespējas ātrāk, juridiskās formalitātes nokārtojot sešu septiņu mēnešu laikā.

Bērziņš nekomentēja, vai uzņēmums neatteiksies no sākotnējās ieceres kaltes izbūvēt Mednieku ielā, ja maiņa nenotiks. Viņš gan uzsvēra, ka kalšu izbūves vieta Mednieku ielā izvēlēta tiešā šķeldas katlu mājas tuvumā, jo kaltēm nepieciešams siltums. Siltumtrašu izbūve līdz Rūpniecības ielai projektu sadārdzinās, taču uzņēmums gatavs segt šīs izmaksas.

Pašlaik “Sindas kaltes” gaida būvvaldes lēmumu attiecībā uz būvniecības ieceri Mednieku ielā.

Uzņēmumam neesot saprotami vietējo iebildumi pret kaltes izbūvi Mednieku ielā, jo vēsturiski mājas atrodas pie rūpnieciskās zonas. Kalšu radīto troksni Bērziņš salīdzināja ar ledusskapi mājoklī, turklāt pēc “Sindas kaltes” pasūtījuma veiktajā pētījuma esot secināts, ka kaltes radītie trokšņi un smakas nepārsniedz atļautās normas.

Jau vēstīts, ka, apspriežot SIA “Sindas kaltes” ieceri uzstādīt koksnes žāvēšanas kaltes Mednieku ielā 1 Aizkrauklē, iedzīvotāji iebilda pret būvnieku izvēlēto vietu, jo būvobjekts plānots tiešā dzīvojamo māju tuvumā.

Pašlaik kaltes teju 141 kvadrātmetru platībā plānots uzstādīt rūpnieciskās ražošanas teritorijā, nojaucot jau esošās ēkas. Uz zemesgabala paredzētas divas kaltes – metāla karkasa angāra tipa būves -, nodrošinot arī elektroapgādi, ūdensapgādi, siltumtīklus. Teritoriju nav paredzēts labiekārtot un apzaļumot.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka SIA “Sindas kaltes” dibināta 2016.gada beigās. Tās īpašnieki ir komandītsabiedrība “Expansion Capital Fund Aif”, SIA “Aizkraukles kaltes” un SIA “Sinda & VR”.

1 komentārs

  1. Bieži stresa, domstarpību un pat laulības šķobīšanās pamatā ir materiālās problēmas. Ne velti senči runāja ka kur nabadzība nāk mājās pa durvīm iekšā, tur mīlestība lec laukā pa logu. Protams nauda un pārticība neatrisina visas problēmas, tās tāpat būs, bet citādākas, tādas, kas var pavērt iespēju attīstīties garīgi. Tomēr kaut kādam pamatam no abām pusēm ir jābūt ne tikai morāli, bet arī materiāli, lai pāris varētu dzīvot kopā ilgstoši laimīgās un harmoniskās attiecībās.Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā, ārstējoties ar e-veselību. Savu laimīgo loto biļeti aizpildi šeit: https://goo.gl/GzE4m6 un un sāc Jaunu dzīvi, par kādu vienmēr ir sapņots.

Pievienot komentāru