Laukos
Politika

Aizkrauklē notiks konference par lauku attīstības prioritārajiem virzieniem0

Foto-Fotolia

Zemkopības ministrija (ZM) un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) šodien rīkos konferenci lauksaimniekiem, uzņēmējiem un lauku iedzīvotājiem “Stipri reģioni, stipra valsts!” par Latvijas lauku attīstības prioritārajiem virzieniem.

Konference notiks Aizkraukles pilsētas kultūras namā Spīdolas ielā 2, Aizkrauklē. Konferences sāksies plkst. 11.

Tās mērķis ir diskutēt ar zemniekiem, uzņēmējiem un iedzīvotājiem par Latvijas reģionu turpmāko attīstību pēc 2020.gada – nākamajā ES plānošanas periodā no 2021. līdz 2027.gadam. Konferences diskusijās piedalīsies zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), kā arī ZM, Lauku atbalsta dienesta un LLKC eksperti.

LETA jau vēstīja, ka saskaņā ar zemkopības ministra iepriekš pausto, lai lēmumi attiecībā uz turpmāko Latvijas lauku attīstību, tostarp normatīvu bāzi, tiktu veidoti atbilstoši lauksaimniecības nozares aktuālajām vajadzībām, ir svarīgi dzirdēt reģionu iedzīvotāju un uzņēmēju viedokli, redzējumu, izprast problemātiku, lai valsts var rīkoties. “Jaunajam Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas stratēģiskajam plānam 2021.-2027.gadam ir jāietver visas mūsu prioritātes – efektīvāka un konkurētspējīgāka saimniekošana, kas paaugstinās ieņēmumus un labklājību, kā arī gādāšana par paaudžu nomaiņu, bez kā Latvijas lauku nākotne nav iedomājama,” iepriekš uzsvēra ministrs.

Konferences “Stipri reģioni, stipra valsts!” šopavasar jau notika Kurzemē un Vidzemē, bet vēl viena šāda konference ir gaidāma Latgalē.

LA.lv