Laukos
Mežsaimniecība

Aizputes novadam plāno nodot zemesgabalu mežaparka ierīkošanai0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Timurs Subhankulovs

Zemkopības ministrija (ZM) Aizputes novada pašvaldības īpašumā plāno nodot valsts meža zemi Cīravas pagastā, Aizputes novadā mežaparka ierīkošanai un uzturēšanai, paredz rīkojuma projekts, ko ceturtdien plānots nodot starpinstitūciju saskaņošanai.

ZM norāda, ka Aizputes novada pašvaldībai bez atlīdzības tiks nodots valsts nekustamais īpašums Cīravas pagastā, Aizputes novadā “Cīravas Mežaparks” 85,9 hektāru kopplatībā. Aizputes novada pašvaldībai tas nepieciešams tās autonomo funkciju veikšanai – mežparka izveidošanai un uzturēšanai, lai paplašinātu un turpinātu labiekārtot teritoriju, kā arī gādātu par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību, sekmētu iedzīvotāju veselīga dzīvesveida nodrošināšanu.

Ministrijā skaidro, ka Aizputes novada domes Cīravas pagasta pārvalde sadarbībā ar AS “Latvijas valsts meži” (LVM) šajā atsavināmajā valsts meža zemes teritorijā veiksmīgi īsteno 2011. gadā izstrādāto un apstiprināto “Cīravas Mežaparka” rekreācijas plānu un 2015. gadā noslēgto līgumu, kurā abas puses vienojas par sadarbību, lai pašvaldība attiecīgajā teritorijā iekārtotu atpūtas vietu.

Izpildot saistības, “Cīravas Mežaparkā” jau ir sakārtoti vecie muižas laiku parka celiņi un grāvji, kā arī labiekārtotas jaunas takas, pie tām ierīkojot un izvietojot labiekārtojuma elementus.

Plānojot turpmāko attīstību, piesaistot pašvaldības un Eiropas struktūrfondu finanšu līdzekļus, iecerēts īstenot vēl vairākus projektus, tostarp uzstādīt alternatīvus šķēršļus aktīvās atpūtas cienītājiem, izmantojot kokos nostiprinātus elementus.

LVM neiebilst pret attiecīgā nekustamā īpašuma nodošanu Aizputes novada pašvaldībai mežaparka izveidošanai. LVM ir arī norādījusi, ka minētā platība nav apgrūtināta ar lietu vai saistību tiesībām, izņemot ar Aizputes novada pašvaldību līdz 2024.gada 4.aprīlim noslēgto sadarbības līgumu par teritorijas labiekārtošanu un uzturēšanu. Arī Valsts meža dienestam (VMD) nebija iebildumu par plānoto īpašuma atsavināšanu un mežaparka ierīkošanas ieceri, ja Aizputes novada pašvaldība pēc atsavināšanas procesa pabeigšanas ievēro Ministru kabineta 2013. gada 5. marta noteikumos par parku un mežaparku izveidošanu mežā un to apsaimniekošanu norādīto kārtību.

Ministru kabineta rīkojuma projekts par valsts meža zemes nodošanu Aizputes novada pašvaldības īpašumā stāsies spēkā pēc tā pieņemšanas Ministru kabinetā.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
“Zemnieku saeima” rīkos valstsvīru vizīti uz Zemgales uzņēmumiem
16 stundas
LE
LETA
Laukos
ZM sola arī turpmāk nodrošināt pilnvērtīgu un uz attīstību vērstu Lauku atbalsta dienesta darbību 1
1 diena
LA
LA.LV
Laukos
Jaunajā ražas sezonā LDZ gatavs nodrošināt maksimāli efektīvus pārvadājumus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai reģionālās augstskolas saglabāsies? Saruna ar Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
6 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Mostas “slēpti ārzemju aģenti”
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Liepāja” un “Ventspils” soļo tālāk, “RFS” sāpīgs zaudējums un Eirokausu sezonas beigas
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Kādi izskatīsimies vecumā: “FaceApp” tapusi Krievijā. Vai tā ir droša?
1 stunda