Laukos
Mežsaimniecība

Aizupes pils glābšanai Meža tehnikuma absolventi dibina biedrību0


Aizupes parka sakopšanas talkā 2014. gadā.
Aizupes parka sakopšanas talkā 2014. gadā.
Publicitātes foto

Lai aktivizētu sabiedrības domu, kas varētu palīdzēt no sabrukšanas glābt Aizupes pili, kurā ilgus gadus mitis Aizupes Meža tehnikums, tā absolventi nolēmuši dibināt biedrību.

Paulis Čimurs, kurš bija iniciators aizupiešu atmiņu grāmatas iznākšanai, stāsta, ka no tehnikuma absolventiem gaida ieteikumus, kā biedrībai strādāt pēc iespējas efektīvāk.

“Pirms gadiem trim pa tehnikuma teritoriju vēl bija iespējams pastaigāt, bet nu to pārņēmuši milzīgi suņuburkšķi un sagāzušies koki… Mums ir iecere tehnikuma audzēkņu piemiņu saistīt ar Abavas senleju, veidot vides objektus un pārgājiena maršrutus, ietverot tajos skaisto Aizupes dabu, arī Imulu un Amulu. Sakopsim bērzu aleju, kas ved uz tehnikumu, tā mums bija tehnikuma simbols,” viņš stāsta.

Pirms vairākiem gadiem Meža dienās bijušie aizupieši sarīkoja tehnikuma teritorijā talku, lai atbrīvotu no aizauguma kaut nelielu parka daļu, kurā aug dažādi reti koki. Aizupes pils ir privatizēta, visticamāk, ar domu pārdot to tālāk, taču, gadiem ritot, cerības, ka kāds vēlēsies šajā skaistajā, taču nomaļajā vietā investēt, nepieaug.

LA.lv