Laukos

“Aldara” apgrozījums šogad strauji pieaug0

Foto: LETA

Alus darītavas AS “Aldaris” apgrozījums šogad astoņos mēnešos pieaudzis par 27% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn, informēja kompānijas pārstāvji.

“Nodokļu un PET pudeļu lietošanas regulējuma izmaiņas šā gada pavasarī ir būtiski ietekmējušas alus cenas – 2018.gada augustā alus cena tirgū ir kāpusi par vairāk nekā 20%, salīdzinot ar 2017.gada rādītājiem,” sacīja “Aldara” valdes locekle Sigita Ozola, piebilstot, ka vienlaikus uzņēmuma produkcijai cenas augušas lēnāk – par 15%.

Uzņēmumā arī informēja, ka līdz ar apgrozījuma pieaugumu “Aldara” tirgus daļa pēc pārdoto dzērienu apmēra sasniegusi gandrīz 30%.

“Aldara” pārstāvji piebilda, ka pieprasījums pēc dzērieniem 2018.gada astoņos mēnešos visās uzņēmuma ražoto produktu grupās bija lielāks nekā gadu iepriekš, tostarp alus sortimenta, sidra un virknes bezalkoholisko dzērienu grupās. “Šogad nu jau tradicionāli ir redzama stabila izaugsme “premium” segmenta alus tirgū – šā gada augustā tas ir izaudzis par vēl 0,7%, salīdzinot ar jūlija rezultātiem,” norādīja kompānijā.

Pateicoties siltajam un saulainajam laikam septembrī, šajā mēnesī “Aldaris” sagaida 10-15% pārdošanas apmēru pieaugumu salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgā perioda rezultātiem.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “Aldara” apgrozījums pagājušajā gadā bija 22,452 miljoni eiro, kas ir par 2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi palielinājās par 57,9% – līdz 5,018 miljoniem eiro.

“Aldaris” ir Dānijas alus ražotāja “Carlsberg” grupas uzņēmums. “Carlsberg” kontrolē uzņēmumu “Baltic Beverages Holding”. “Aldaris” nodarbina apmēram 200 darbinieku.

LA.lv