Laukos
Bizness

“Aldaris” investē 35 000 eiro energoefektivitātes uzlabošanā0

Publicitātes foto

AS “Aldaris” veicis vairākus energoefektivitātes uzlabojumus 35 000 eiro apmērā, plānojot šī ieguldījuma atdevi divu gadu laikā, informē uzņēmumā.

Energoefektivitātes uzlabojumi pagājušajā gadā, kā arī šā gada sākumā veikti elektrības, ūdens un gāzes patēriņa samazināšanai.

Uzņēmums kopumā par 6% samazināja elektrības patēriņu, sadalot noliktavas apgaismojumu pa zonām, ar iespēju izslēgt apgaismojumu neizmantotajās vietās. Par 10% tika samazināts ūdens patēriņš ražošanas iekārtu mazgāšanas procesu optimizēšanas gaitā. Gāzes patēriņš samazināts par 9%, pilnībā pielāgojot jaunā apkures katla darbību uzņēmuma nepieciešamībām. Gāzes iekrāvēji aizstāti ar elektriskajiem, līdz ar to atsakoties no gāzes izmantošanas noliktavas tehnikai.

Šī gada janvārī “Aldaris” noslēdza projektu, kurā tika nomainīts apgaismojums noliktavās, kā arī viss āra apgaismojums teritorijā. Kopā tika pāriets uz gandrīz 400 LED lampām noliktavās un 54 LED lampām teritorijā, nodrošinot par 44% zemākas izmaksas, salīdzinājumā ar līdzšinējo risinājumu. Šis risinājums nodrošina aptuveni par 100 tonnām zemākus C02 izmešus.

“Uzņēmums ikdienas darbā stingri seko līdzi ilgtspējības politikai, kuras galvenās prioritātes ir aktīva darbinieku izglītošana, atkritumu daudzuma samazināšana un šķirošana, energoefektivitāte un energoresursu taupīga izmantošana. Plānojam, ka veiktie ieguldījumi atmaksāsies aptuveni divu gada laikā. Garantijas laiks jaunākās paaudzes LED risinājumam ir 5 gadi, līdz ar to esam droši, ka šajā laika periodā samazināsim izmaksas un varēsim uzkrāt līdzekļus jauniem projektiem, lai kļūtu vēl energoefektīvāki,” atzina uzņēmuma valdes locekle Sigita Ozola.

Energoefektivitātes uzlabošanas projektu uzņēmums finansēja no saviem iekšējiem resursiem, bez ārējo līdzekļu piesaistes. Projekta plānošana aizņēma vairākus mēnešus.

Kā zināms, 2016.gada sākumā Saeima pieņēma Energoefektivitātes likumu, kas uzņēmumiem ar gada elektroenerģijas patēriņu virs 500 MWh noteica pienākumu līdz 2018.gada 1.aprīlim ieviest energopārvaldības sistēmu, veikt energoauditu vai papildināt esošo vides pārvaldības sistēmu ar energoefektivitātes pasākumiem, lai sekmētu energoefektivitātes pieaugumu un kāpinātu to konkurētspēj

LA.lv