Laukos
Bizness

“Aldaris” kļūst par Ārvalstu investoru padomes Latvijā biedru0

Publicitātes foto.

Ārvalstu investoru padome Latvijā (FICIL) savās biedru rindās uzņēmusi Dānijas alus ražotāja “Carlsberg” grupas pārstāvošo uzņēmumu Latvijā AS “Aldaris”, informē padomes pārstāvji.

“Carlsberg” grupa ir viens no lielākiem alus ražošanas uzņēmumiem pasaulē, kurš pēdējo piecu gadu laikā Latvijā investējis ap pieciem miljoniem eiro.

“Esam priecīgi, ka arvien vairāk globāla mēroga ražošanas uzņēmumi, tādi ka “Carlsberg” grupa, saskata nepieciešamību pievienoties Ārvalstu investoru padomei Latvijā un aktīvi iesaistīties Latvijas valdības lēmumu pieņemšanas procesā. FICIL galvenais darbības mērķis un uzdevums ir rast uzņēmējiem šādu iespēju, cieši sadarbojoties ar valdību, lai uzlabotu Latvijas uzņēmējdarbības vidi. Augstu novērtējam mūsu biedru, kuriem ir starptautiska uzņēmējdarbības pieredze, iesaisti priekšlikumu un ieteikumu izstrādāšanā, kas ļauj iegūt daudz plašāku skatījumu uz Latvijā notiekošām izmaiņām un aktuāliem jautājumiem,” norādīja Ārvalstu investoru padomes Latvijā valdes priekšsēdētāja Zlata Elksniņa- Žaščirinska.

Savukārt “Aldaris” valdes locekle Sigita Ozola informēja, kauzņēmums pērn noslēdza apjomīgu restrukturizācijas un darbības optimizācijas periodu. “Tas attiecas arī uz “Aldara” dalību vairākās pārtikas un dzērienu nozares asociācijās, no kurām esam izstājušies, jo jūtamies pietiekami stabili, lai patstāvīgi paustu viedokli par nozarei aktuālām tēmām. Savukārt, pievienošanās Ārvalstu investoru padomes Latvijā biedru lokam ir loģisks solis, jo strādājam starptautiskā starpnozaru vidē un vēlamies aktīvi iesaistīties valstij un investoriem svarīgu lēmumu pieņemšanas procesā, piemēram, depozīta sistēmas ieviešana un tās darbības organizēšana,” teica uzņēmuma pārstāve.

Kā ziņots, Ārvalstu investoru padome Latvijā ir sabiedriska organizācija, kurā apvienojušies lielākie ārvalstu uzņēmumi Latvijā, kā arī ārvalstu tirdzniecības kameras un Rīgas Ekonomikas augstskola (SSER). FICIL biedru uzņēmumi pārstāv ap 30% no tiešajām ārvalstu investīcijām Latvijas uzņēmumos. FICIL aktīvi meklē un iesaka risinājumus, lai, sadarbībā ar Latvijas valdību, uzlabotu un attīstītu uzņēmējdarbības un investīciju vidi valstī. Risinājumus un priekšlikumus izstrādā darba grupas, kuru sastāvā darbojas investoru uzņēmumu un ārvalstu tirdzniecības kameru pārstāvji.

LA.lv