Laukos
Bizness

Aldaru savienība: Latvijas alus ražotāji šogad aktīvi investējuši inovācijās0

Foto-Shutterstock

Latvijas alus ražotāji šogad aktīvi investējuši inovācijās, atzina Latvijas Alus darītāju savienības izpilddirektors Pēteris Liniņš.

“Gan mazo, gan lielo alus darītavu segmentos ir vērojami pietiekoši aktīvi centieni investēt inovācijās. Piemēram, “Bauskas alus” šogad ir investējis, ja nemaldos, apmēram pusmiljonu eiro ražošanā. Aktīvi ir strādāts pie jaunu alus šķirņu izveides, jo tas ir būtiski, lai saglabātu konkurētspēju. Ir vērojama tendence ražotājiem domāt par ražošanas efektivizāciju, respektīvi, lai visi ražošanas procesi kļūtu mazāk resursietilpīgi, lai ražošanā visas lietas būtu racionālākas un prasītu mazāk resursu,” sacīja Liniņš.

Vienlaikus viņš piebilda, ka alus ražošanas nozare ir diezgan konservatīva un būtiskas izmaiņas šogad alus ražošanā nebija vērojamas salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. “Visu laiku ir vērojama tendence piedāvāt arvien vairāk “craft” alus šķirnes un palielināties alus šķirņu dažādībai, ko piedāvā vietējie ražotāji, aizgūstot pieredzi no citām valstīm ar vēl senākām alus darīšanas tradīcijām nekā Latvija,” teica Liniņš.

Liniņš arī atzina, ka vietējo alus darītavu centieni piedāvāt ārvalstīs pazīstamas alus šķirnes daudzējādā ziņā ir veiksmīgi. Tomēr joprojām stabilu vietu tirgū Latvijā ieņem Latvijas tirgum klasiskā alus brūvēšana. “Tradicionāli cilvēki joprojām daudz dzer gaišo un tumšo alu, kas ir pārbaudīta vērtība,” atzina Liniņš, skaidrojot, ka cilvēki alus patēriņā turas pie pārbaudītām vērtībām, taču labprāt izmēģina arī kaut ko jaunu. Šāda tendence ir bijusi iepriekšējā gadā.

Viņš arī atzina, ka alus nozarē Latvijā konkurence joprojām ir sīva, piesātināta, kas ir laba ziņa patērētājiem, jo tādējādi alus ražotājiem nav ļauts “gulēt uz lauriem”, bet nemitīgi jādomā par kaut ko jaunu, ar ko pārsteigt patērētājus. Tirgū vēl aizvien ir vieta inovācijām, piemēram, bezalkoholiskā alus segmentā.

Latvijas Alus darītāju savienība ir dibināta 1993.gadā, un tajā ir pārstāvētas mazās Latvijas alus darītavas.

LA.lv