Laukos
Dārzeņi un augļi

“Aloja Starkelsen” šogad gandrīz divas reizes palielinās kartupeļu pārstrādes apmērus0

Foto: Fotolia

Kartupeļu cietes ražotājs SIA “Aloja Starkelsen” šogad divas reizes salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu plāno palielināt cietes kartupeļu pārstrādes apmērus, sacīja uzņēmuma valdes loceklis Jānis Garančs.

Viņš teica, ka šogad kartupeļu raža padevusies samērā laba un arī cietes saturs kartupeļos ir labs. “Līdz šim rudens ir lutinājis un kartupeļi izauguši labi. Lai gan sausuma dēļ vasarā nav iegūta rekordraža, izaugušie kartupeļi ir veiksmīgi novākti un patlaban aktīvi tos pārstrādājam. Varētu būt, ka šogad mēs pārstrādāsim gandrīz divas reizes vairāk kartupeļu nekā pērn. Ar pagājušo gadu gan ir grūti salīdzināt, jo tas bija ļoti slikts gads,” teica Garančs, piebilstot, ka šogad izdosies pārstrādāt ne tikai vairāk kā pērn, bet arī vairāk nekā kompānija plānoja pagājušajā gadā.

Viņš atgādināja, ka parasti kartupeļu cietes ražošanas sezona uzņēmumā ilgst no septembra sākuma līdz apmēram novembra sākumam, taču šogad sezonu plānots noslēgt vēlāk – divdesmitajos datumos, drīz vien pēc valsts svētkiem, jo nāksies pārstrādāt lielāku kartupeļu apmēru, kas ir pozitīvi vērtējams. “Mēs esam priecīgi, ka varēsim pārstrādāt vairāk. Salīdzinājumam mūsu māsas uzņēmumi strādā pat līdz janvāra vidum. Mums tik daudz kartupeļu nav, lai tik ilgi varētu strādāt,” sacīja Garančs.

“Aloja Starkelsen” ir apņēmusies pārstrādāt visus kartupeļus, ko piegādās zemnieki, ar kuriem kompānijai noslēgti ilgtermiņa līgumi. Viņš arī pastāstīja, ka uzņēmums katru gadu investē apmēram 100 000 eiro esošās rūpnīcas modernizācijā, lai atjaunotu iekārtas un pakāpeniski palielinātu ražošanas jaudas. Esošās ražošanas jaudas izdodas noslogot pilnībā.

Garančs atturējās prognozēt uzņēmuma šā gada bioloģiski audzētu pelēko zirņu pārstrādes apmērus, jo nav zināms, cik no iepirktajiem zirņiem tiks izmantoti pārstrādei un cik atstāti sēklai. “Mēs negribam visus zirņus pārstrādāt miltos un pārdot. Vēlamies daļu atstāt sēklai, lai nākamgad varētu palielināt ražošanas apmērus,” viņš sacīja.

Jau ziņots, ka “Aloja Starkelsen” apgrozījums finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.septembra līdz 2017.gada 31.augustam, bija 7,957 miljoni eiro, kas ir par 4,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa samazinājās 2,8 reizes un bija 101 443 eiro. Savukārt pagājušajā finanšu gadā “Aloja Starkelsen” apgrozījums, pēc provizoriskiem datiem, bija 8,2 miljoni eiro.

“Aloja-Starkelsen” pamatkapitāls ir 259 131 eiro. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir Zviedrijas kompānija “Sveriges Starkelseproducenter, forening” (97,93%).

LA.lv