Laukos

“Altum” sāk piedāvāt mazos aizdevumus lauku teritorijās; 13,8 miljonu eiro kopējais finansējums0

Foto no LA arhīva

AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” (“Altum”) no trešdienas sākusi piedāvāt sadarbībā ar Zemkopības ministriju izstrādātu jaunu aizdevumu programmu “Mazie aizdevumi lauku teritorijās”.

Programma, kuras kopējais finansējums ir 13,8 miljoni eiro, ir valsts atbalsta iespēja, kas paredzēta tikai tiem, kas saimnieko ārpus lielajām pilsētām un kuriem ir neliels gada apgrozījums līdz 70 000 eiro. Plānots, ka atbalstu aizdevuma veidā varēs saņemt 750 līdz pat 1000 uzņēmumi visā Latvijā, kas darbojas vai vēlas darboties lauksaimniecības, kādā no vispārējās uzņēmējdarbības nozarēm vai zivsaimniecības nozarē.

Aizdevumu programmas “Mazie aizdevumi lauku teritorijās” ietvaros investīcijām un apgrozāmiem līdzekļiem kopumā līdz pat 100 000 eiro var saņemt gan jauni, gan jau pieredzējuši uzņēmēji, kuru gada apgrozījums nepārsniedz 70 000 eiro un kuri darbojas lauku teritorijās visā valstī izņemot lielākajās pilsētās – Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Jūrmalā, Valmierā, Rēzeknē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Tukumā, Salaspilī un Cēsīs.

“Altum” norāda, ka šīs programmas aizdevumi būs īpaši piemēroti mazām vai jaunām saimniecībām, mājražotājiem, jaunajiem lauksaimniekiem, bioloģiskajiem lauksaimniekiem, kā arī dažādu pakalpojumu sniedzējiem lauku apvidos. Programmas iespējas var izmantot arī zivsaimniecības nozares uzņēmumi neatkarīgi no apgrozījuma un atrašanās vietas. Aizdevumā investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem kopumā varēs saņemt līdz pat 100 000 eiro, tostarp apgrozāmo līdzekļu aizdevuma maksimālā summa ir līdz 35 000 eiro. Aizdevuma termiņš līdz 10 gadiem, ar būvniecību un nekustamo īpašumu saistītiem projektiem – līdz 15 gadiem. Apgrozāmajiem līdzekļiem termiņš līdz 3 gadiem.

Tāpat būs pieejams aizdevums līdz 7000 eiro pieejams bez aizņēmēja līdzfinansējuma, virs šīs summas – ar 10% līdzfinansējumu. Atvieglotas nodrošinājuma prasības – aizdevums līdz 25 000 eiro iespējams arī bez papildu nodrošinājuma, bet ar personīgo galvojumu, ja netiek iegādāts nekustamais īpašums vai cits reģistrējams īpašums. Procentu likme ir 4-8%.

“”Altum” piedāvāto valsts atbalsta programmu klāsts uzņēmējiem ir plašs. Vienlaikus sekojam tam, kādas ir tautsaimniecības tendences un kādas ir uzņēmēju vajadzības, un attīstām arī jaunus produktus. Mūsu jaunā programma visnoderīgākā būs tiem lauku reģionu uzņēmējiem, kas ir darbības uzsākšanas stadijā vai kuriem ir neliels apgrozījums. Nepietiekamas kredītvēstures, darbības nozares un darbības risku specifikas, finanšu plūsmas un nodrošinājuma trūkuma dēļ komercbanku finansējums viņiem nereti ir ierobežots. Aicinu uzņēmējus izmantot šīs jaunās programmas priekšrocības, lai esošo biznesu paceltu jaunā kvalitātē, vai jaunu ideju pārvērst realitātē,” teica “Altum” valdes locekle Inese Zīle.

“Altum” informēja, ka turpmāk aizdevumu programmai “Mazie aizdevumi lauku teritorijās” un citām “Altum” īstenotajām programmām klienti pieteikumus un tiem nepieciešamos dokumentus var iesniegt tikai elektroniski.

LA.lv