Gaļa un zivis, Putnkopība

Alūksnes novada Ziemeros atklāj jaunu putnu fermu

Šodien SIA “Alūksnes putnu ferma” (iepriekš “Vistako”) Ziemeru pagastā atklāj jauno ražotni, kuras modrnizēšanā ieguldīti seši miljoni eiro, plānojot ražot līdz 40 miljoniem olu gadā.

Jaunā ražotne modernizēta, piesaistot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finanšu līdzekļus.

Uzņēmuma valdes loceklis Aleksejs Sviridenkovs informēja, ka pēc modernizācijas uzņēmums būtiski palielinājis olu ražošanas apmēru. Ja iepriekš putnu skaits “Alūksnes putnu fermā” bija apmēram 50 000 putnu, tagad dējējvistu skaits palielināts līdz 165 000. Agrāk bija nodarbināti 20-25 cilvēki, taču tagad ar 30 darbiniekiem iespējams nodrošināt trīsreiz lielāku ražošanas apmēru. Ražotne modernizēta atbilstoši visām Eiropas higiēnas un labturības prasībām. Izveidots pilns tehnoloģiskais cikls, šķirošanas cehs un noliktava. Kompānija ražo arī putnu barību, ko iepriekš izmantoja kā ārpakalpojumu.

Patlaban uzņēmums trešdaļu olu eksportē, bet lielāko daļu realizē vietējā tirgū, jo orientējas uz vietējo pircēju, kuram ir svarīga produkcijas izcelsme un kvalitāte. Eksports notiek uz tādām valstīm, kā piemēram, Igaunija, Lietuva, Vācija, Polija, Francija. Līdz ar ražotnes modernizāciju eksporta apmērus iecerēts kāpināt.

SIA “Alūksnes putnu ferma reģistrēta 1996.gada 9.augustā, pamatkapitāls ir trīs miljoni eiro. Uzņēmuma 51% kapitāldaļu pieder Jurijam Adamovičam, 49% – SIA “Vinetas Kalniņas projektu vadība”.

Pievienot komentāru