Laukos
Bizness

“Alus bija, ir un būs”. Pasniegtas gada balvas labākajiem aldariem0


Zīmola “IndieJānis” brūvētājs Jānis Rudzītis (no labās) no AS “Latvijas Mediji” Reklāmas aģentūras direktora Aigara Stankēviča rokām saņem balvu par tautas mīlētākā alus zīmola titulu. “Bauskas alus” vadītājs Vladimirs Barskovs (no kreisās).
Zīmola “IndieJānis” brūvētājs Jānis Rudzītis (no labās) no AS “Latvijas Mediji” Reklāmas aģentūras direktora Aigara Stankēviča rokām saņem balvu par tautas mīlētākā alus zīmola titulu. “Bauskas alus” vadītājs Vladimirs Barskovs (no kreisās).
Foto – Ieva Makare/LETA

Par spīti dažādām nebūšanām, piemēram, akcīzes nodokļa kāpums vai aizliegums pildīt alu divlitrenēs, miestiņa brūvētāji tik un tā godam darīs savu darbu un brūvēs aizvien jaunas šķirnes. “Alus bija, ir un būs,” teica Latvijas Alus darītāju savienības valdes priekšsēdētājs Vladimirs Barskovs. Tā arī bija galvenā doma, kas ik pa laikam skanēja VEF Kultūras pilī nedēļas nogalē pasākumā “Latvijas alus gada balva” suminot labākos alus darītājus.

Uzsitot cits citam uz pleca, aldari vērtēja kolēģu pienesumu, sveica jaunpienācējus, vēlēja karstu un slāpes rosinošu vasaru, dalījās pieredzē jaunu tirgu lūkošanā. Kā jau svētkos vairāk runāts par panākumiem, piemēram, jaunajām šķirnēm, mazajiem brūžiem, kas min uz papēžiem un neļauj vaļoties lielajiem, alus patēriņa pieaugumu, bet mazāk – par nospiedošo alus importu.

“Mums ierobežoja iepakojumu, bet labā ziņa ir tā, ka kaimiņi turpina braukt šurp un dzert mūsu alu. Arī darītavas nāk klāt, alu brūvēsim arvien vairāk, tā ka pietiks ne tikai pašiem, bet arī ko vest uz ārzemēm. Tas nav viegli, bet tas būs jādara, jo eksports ir mūsu nozares izdzīvošana un nākotne,” teica Latvijas Alus darītāju savienības izpilddirektors Pēteris Liniņš.

Konkursa gaitā šogad tika rīkots arī tautas balsojums, kura laikā AS “Latvijas Mediji” portālā “LA.lv” interesenti varēja vērtēt 44 alus darītavas. Balsojums notika no 10. līdz 25. janvārim, un tajā saņemtas 8392 balsis, turklāt nebija tādas alus darītavas, kas nebūtu saņēmusi nevienu balsi.

Uzvarētāji tautas balsojumā nominācijai “Mīlētākā Latvijas alus darītava” ir divi. Mazo alus darītavu grupā – “IndieJānis”, ko Ogres novada Suntažu pagastā brūvē Jānis Rudzītis, bet lielo alus darītavu grupā – SIA “Bauskas alus”. Līdzās abiem uzvarētājiem nākamo lielāko balsu skaitu saņēma alus darītavas “Aldaris”, “Tērvetes alus” un “Brenguļu” zīmola darītava SIA “Abula”.

Pasākumu septīto gadu organizēja alus, kvasa un iesala dzērienu biedrība “Alusbrālība” un Latvijas Alus darītāju savienība. Plānots, ka nākamgad pasākums tiks rīkots Latgalē, Daugavpilī.

Latvijas alus gada balvas laureāti 

* “Lielākais alus tirdzniecības kāpums HoReCa grupā” – AS “Cēsu alus”.

* “Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalu grupā” – “Tērvetes alus” darītava AS “Tērvetes AL” (atzinības raksti – “Bauskas alus” un SIA “Alus nams”.).

* “Lielākais kāpums alus eksporta tirgū” lielo uzņēmumu grupā – “Cēsu alus”, bet mazo uzņēmumu grupā – SIA “Valmiermuižas alus”.

* “Videi draudzīgākais un sociāli atbildīgākais ražošanas uzņēmums” – “Aldaris”, “Bauskas alus” un “Cēsu alus”.

* “Gada alus reklāmas tēls” – “Aldaris” par zīmolu “Mežpils alus”, “Valmiermuižas alus” – par aktīvu darbību reģionos un sabiedrības izglītošanu alus nozarē.

* “Gada labākais iepakojums” – “Valmiermuižas alus” zīmolam “Namejs”, kā arī etiķešu komplekti “Saule&Mēness”.

* “Gada jaunums” – “Bauskas alus” tradicionālās vērtības etiķete “Bauskas alus” un “Valmiermuižas alus” zīmols “Namejs”. Atzinība arī SIA “Madonas alum” – par zaļo ideju bišu alus zīmolam “Beeer”.

* “Veiksmīgākie jaunpienācēji” – “Ezerbrūzis”, “Ziemeļenkurs”, “IndieJānis”, “Jaunpils”, “Vecmuiža” un “Pumpura alus”.

Ieskats pasākuma norisē (Foto- Ieva Makare, LETA)

Galerijas nosaukums

LA.lv