Laukos
Mežsaimniecība

Amatas novadā rīkos bezmaksas semināru mežu īpašniekiem0


Mežs pagājušā gada konkursa nominantu, Burtnieku “Liepās”
Mežs pagājušā gada konkursa nominantu, Burtnieku “Liepās”
Foto – LMĪB

Šajā nedēļas nogalē, 14.oktobrī, Pasaules dabas fonds savā meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijā Amatas novada “Kalna gaviešos” interesentiem piedāvās praktisku semināru par Eiropas Savienības atbalstu privātajos mežos, nekailciršu mežsaimniecību un dabas aizsardzības pasākumiem meža īpašumā, kā arī aktuālāko tēmu – Latvijas biotopu kartēšanu.

Semināra teorētiskajā daļā Meža konsultāciju pakalpojumu centra pārstāve Laila Šestakovska pastāstīs par pieejamo Eiropas Savienības atbalstu meža īpašniekiem. Savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis informēs par biotopu kartēšanu projektu Latvijā. Ar prezentācijas par nekailciršu mežsaimniecību uzstāsies fonda direktors un Meža programmas vadītājs Jānis Rozītis un mežsaimniecības speciālists Mārtiņš Lūkins.

Semināra otrā daļa plānota mežā, kur dalībniekiem tiks dota iespēja iepazīties ar saimnieka Ziedoņa Vilciņa mežu kopšanas cirtēm, kā arī izlases un pakāpeniskajām cirtēm, kas veiktas egļu un lapu koku mežaudzēs dažādos laika periodos pēdējo 20 gadu laikā.

Kailcirtes nav vienīgais modelis, kā saimniekot mežā, jo regulārus ienākumus no meža nodrošina arī izlases cirte. Seminārā meža demonstrējumu teritorijā būs iespējams redzēt piemērus dabā, kā saimniekot gudri un efektīvi neizmantojot kailcirtes.

Semināru atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds un dalība tajā ir bez maksas. Piedalīties aicināti mežu īpašnieki, apsaimniekotāji, studenti un visi citi interesenti.

Mežu īpašnieki un apsaimniekotāji, citi interesenti, kuri vēlās klātienē aplūkot šādu privātas mežsaimniecības praksi, aicināti pieteikties, zvanot uz telefona numuru 67505640 vai rakstot uz [email protected] Līdzīgs seminārs plānots arī 28.oktobrī Vecumnieku novada Kurmenē.

LA.lv