Laukos
Bizness

“Amber Beverage Group” iegādājas Igaunijas alkohola ražotāju “Remedia”0


“Latvijas balzams”  produkcija.
“Latvijas balzams” produkcija.
Foto LETA

Iegādājoties vienu no lielākajiem alkohola ražotājiem Igaunijā – “Remedia”, Baltijas reģiona lielākais alkoholisko dzērienu ražotājs un izplatītājs “Amber Beverage Group” (ABG) strauji palielinājis savu ietekmi kaimiņvalsts alkohola tirgū, kļūstot par būtisku tirgus spēlētāju, informē uzņēmumā.

“Remedia” ir trešais lielākais alkohola ražotājs Igaunijā un bija pirmais privātais uzņēmums pēc valsts neatkarības atgūšanas, kas saņēma licenci ražot alkoholiskos dzērienus. Uzņēmums nesen saņēmis aizsargājamas zīmes statusa atzinumu Eiropas Savienībā zīmolam “Estonian Vodka”. Šobrīd uzņēmuma produktu portfeli veido dažādi degvīni, džini, liķieri, krēma un olu liķieri.

Kā informēja “Amber Beverage Group” un “Remedia” valdes loceklis Pāvels Fiļipovs, lai gan Igaunijas alkoholisko dzērienu nozare šobrīd piedzīvo ļoti sarežģītu laiku, apvienojoties ar “Remedia”, kompānija dubulto tirgus daļas.

“Pievienojot “Remedia” ražotni pašreizējām rūpnīcām Latvijā, Meksikā un Krievijā, varēsim kāpināt ražošanas kapacitāti un piedāvāt vēl plašāku ražošanas pakalpojumu klāstu visiem pašreizējiem un potenciālajiem klientiem,” norādīja Fiļipovs.

“”Amber Beverage Group” un “Remedia” pārdošanas un mārketinga resursi ir ievērības cienīgi. Tāpat ir novērojama pozitīva grupas pārstāvēto dzērienu zīmolu attīstība vairāk nekā 170 eksporta tirgos, tādēļ arī citiem tirgus spēlētajiem piedāvājam zīmolu izplatīšanu Baltijas līmenī,” piebilda uzņēmuma pārstāvis.

Patlaban “Amber Beverage Group” dzērienu portfelī ir vairāk nekā 130 dažādi alkoholisko dzērienu zīmoli, kuriem pievienosies arī Igaunijas tirgū atpazīstamie zīmoli, tādi kā “Ston Vodka”, “Reval Gin”, “Kiiu Torn”, “Saare Gin”, “Urdimeister”, “Talu Viin”, “Kapteini Viin” un citi.

Stiprinot grupas importēto zīmolu portfeli, tagad tiem pievienosies tādi dzērienu zīmoli kā “Carskaja Vodka”, “Zverj Vodka”, “Sjabri” vodka, “Hutorskaja Vodka”, “HARDY” konjaks, “Barclays” viskijs, “Domaine Bousquet” vīni un citi.

Kā ziņots, “Amber Beverage Group” ir izveidota, starptautiskajai alkoholisko dzērienu kompānijai “SPI Group” apvienojot Baltijas uzņēmumus – “Latvijas balzamu”, dzērienu izplatītājus “SPI Distribution Latvia”, “SPI Distribution Estonia” un “Bennet Distributors” Lietuvā, specializēto dzērienu veikalu ķēdi “Latvijas balzams veikali” Latvijā un “Darija” Lietuvā. “Amber Beverage Group” dibinātāja un 100% daļu īpašniece ir kompānija “Amber Beverage Group Holding S.ar.l.”.

“Amber Beverage Group” nodrošina eksportu vidēji uz 170 tirgiem pasaulē, tai kopumā piederošo zīmolu skaits pārsniedz 130. Grupas apgrozījums pagājušajā gadā bija 257 miljoni eiro.

LA.lv