Laukos
Tehnika

Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus0

Viens no galvenajiem ASV kompānijas Massey Ferguson inženieru uzdevumiem bija panākt lielāku motora darba mūžu, tādējādi jaunie sērijas MF 7700s un 8700s modeļi tikuši pie jaunas motora dzesēšanas sistēmas konstrukcijas.

Tajā ietilpst Cyclair sistēma un jaunais gaisa filtrs, kas garantē, ka motorā iekļūst tikai tīrs gaiss, tādējādi pagarinot tā kalpošanas ilgumu.

Vēl uzlabojumi skāruši kabīnes komplektāciju un interjeru. Premium klases kabīnē darba vide projektēta uz plaša rāmja ar pārdomātu vadības rīku izvietojumu. Kabīnes rāmis ar četrām statnēm nodrošina lielisku apkārtskatu gan uz abām pusēm, gan uz platā uzkarināmā aprīkojuma malām. Ērtais operatora sēdeklis uz pneimopakares garantē maksimālu komfortu strādājot.

Kopumā atjaunotajiem Massey Ferguson 7700s un 8700s sērijas modeļiem bāzes komplektācijā būs pieejama arī uzlabotā kabīne, pilnveidots kravnesības mehānisms un jauns funkcionāls terminālis.

Ražotājs uzskata, ka minētās sērijas MF traktori izceļas ar augstu produktivitāti un efektivitāti, jo tajos īstenotas precīzās zemkopības tehnoloģijas, automātiskās vadības un telemātikas sistēmas. Vienlaikus traktori izceļas ar vienkāršu un drošu konstrukciju.

Massey Ferguson 7700s
varot lepoties ar lielisku vilces spēku un manevrētspēju. Šī sērija radīta speciāli klientiem, kuriem nepieciešams jaudīgs traktors, kas spēj efektīvi strādāt ar dažādiem uzkarināmiem agregātiem.

7700s sērijas traktori aprīkoti ar AGCO Power otrās paaudzes 6,6/7,4 litru dzinējiem ar elektronisko vadību. Sešcilindru dzinēji ar inovatīvo degvielas iesmidzināšanas sistēmu izceļas ar mazu degvielas patēriņu un samazinātu atgāzu toksiskumu.

Transmisijas konstrukcija paredz pārdomātu pārnesumu pārsegumu, kam pateicoties var viegli piemeklēt optimālo dzinēja kloķvārpstas apgriezienu skaitu un kustības ātrumu.

Massey Ferguson 8700s ir jaudīgs traktors, kas piemērots precīzajai zemkopībai. Tā AGCO Power dzinējs ar jaudu līdz 370 ZS nodrošina iespaidīgu vilci, vienlaikus demonstrējot labāko jaudas un masas attiecību. Uzkares aizmugures mehānisma kravnesība 12 tonnas padara MF 8700 sērijas traktorus unikālus savā jaudas segmentā.

Dzinēja apgriezieni regulējami automātiski atkarībā no traktora slodzes. Tas ļauj uzturēt vajadzīgo kustības ātrumu, kas panākts ar saskaņoto traktora dinamiskās vadības sistēmas un oriģinālās transmisijas Dyna-VT darbu.

Transmisija Dyna-VT lietošanā ir vienkārša un viegli vadāma jebkuros darba apstākļos. Tā nodrošina optimālu degvielas patēriņu un komfortablus operatora darba apstākļus – jaudas vadības svira ļauj viegli un ātri mainīt kustības virzienu un pārslēgt ātrumu. Dinamiskās vadības sistēmu var aktivizēt ar slēdzi – tieši tāpat kā jūgvārpstu, uzkares mehānismu vai hidrosistēmu. Tādējādi tiek panākta plūdena kustība un laba degvielas ekonomija.

Standartkomplektācijā ie­tilpst arī kompānijas Massey Ferguson izstrādātais piektās paaudzes terminālis Datatronic ar 9 collu sensorekrānu, kas nodrošina pilnu traktora funkciju vadību un ļauj optimizēt transmisijas, dzinēja un hidrosistēmas darbu.
Vairāk par tehnikas jaunumiem lasiet šeit

Sagatavots pēc āŗzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnāla Agro Tops novembra numurā

 

LA.lv