Laukos
Gaļa un zivis

FOTO: Apbalvoti Gada balvas zivsaimniecībā “Lielais loms 2018” laureāti0

Foto: Valdis Semjonovs

Piektdien, 2. novembrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Ādažu Kultūras centrā, Ādažos sveica Zemkopības ministrijas (ZM) Gada balvas zivsaimniecībā “Lielais loms 2018” laureātus un veicināšanas balvu saņēmējus – zivsaimniecības nozares uzņēmējus un jaunos darbiniekus.

Laureāta balvu nominācijā “Gada zvejas uzņēmums” saņēma SIA “Varita” un tās vadītājs Agris Lapiņš, savukārt nominācijā “Gada akvakultūras uzņēmums” – zemnieku saimniecība “Ūdensrozes” un tās vadītājs Ilgonis Zaļaiskalns.

Nominācijā “Gada uzņēmums zivju apstrādē” par labāko atzīta SIA “Bērzciems”, tās vadītājs Uģis Krauklis.

Nominācijā “Jauns un daudzsološs nozarē” laureāta titulu ieguva Kristīna Antoņenko, kura ir zivju pārstrādes uzņēmuma SIA “Baltijas zivis – 97” pārtikas ražošanas tehnologs.

Arī šogad tika pasniegta balva īpašajā nominācijā “Ieguldījums zivsaimniecības popularizēšanā”, par laureātu šajā nominācijā kļuva Nīcas novada Jūrmalciema interešu kopa “Kalvas”.

Balva “Par mūža ieguldījumu zivsaimniecībā” šogad piešķirta zinātniskā institūta “BIOR” zivju audzētavas “Tome” filiāles “Dole” vadītājam Aivaram Ignatovam, kura vadībā zivju audzētavā “Dole” pirmoreiz Baltijas reģionā izstrādāja un līdz šim laikam pielieto vimbu mākslīgās pavairošanas tehnoloģiju. Ilgus gadus Aivara Ignatova vadītā audzētava papildina zivju krājumus Daugavas baseinā, izlaižot nozīmīgu daudzumu vimbas, laša, nēģa, līdakas, sīgas, zandarta un citu sugu zivju mazuļus.

“Zivis un to produkti ir un vienmēr būs pieprasīts pārtikas produkts gan Latvijā, gan citur, un mums tas ir jāizmanto. Latvijas zivsaimnieki to prot – šī gada pirmajā pusē mūsu zivju produkti nonākuši pie patērētājiem vairāk nekā 50 pasaules valstīs. Par 15% audzis apstrādātās un konservētās produkcijas apjoms. Priecē arī uzņēmēju spēja likt veiksmīgi lietā tos atbalsta līdzekļus, kurus piedāvā Eiropas Savienības fondi. Īpaši jāuzslavē zvejnieku kopīgie projekti ostu infrastruktūras pilnveidošanai, kas uzlabo zivju pieņemšanu, uzglabāšanu un apstrādi. Sekmīgi projekti zivju saldēšanas jaudu palielināšanai īstenoti Ventspilī un Skultē. Liepājā radītas jaunas iespējas apaļā jūrasgrunduļa saldēšanai, kā arī piekrastē nozvejoto zivju apstrādei. Zvejnieki un citi nozares pārstāvji nepārtraukti domā par pievienotās vērtības palielināšanu nozvejotajām zivīm, jaunu konkurētspējīgu produktu radīšanu un to pircēju loka paplašināšanu,” pasākumā norādīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Zemkopības ministrijas Gada balva zivsaimniecībā “Lielais loms” ir nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā, un šogad tā tika rīkota ceturto gadu. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā.

LA.lv