Laukos
Gaļa un zivis

Apdrošinātājs Lietuvā izmaksā 2,4 miljonus eiro par cūku mēra dēļ izkautām cūkām0

Foto – Shutterstock

Lietuvā kādai zemnieku saimniecībai apdrošināšanas sabiedrība “ERGO” izmaksājusi apdrošināšanas atlīdzību 2,4 miljonu eiro apmērā par cūku mēra radītiem zaudējumiem, kas radušies, likvidējot 24 000 mājlopu.

Tā ir pēdējos pāris gados Baltijas valstīs lielākā “ERGO” izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība lauksaimnieciskās uzņēmējdarbības apdrošināšanā.

“Nelaimes gadījums saimniecībā vai epidēmijas izraisītas sekas, kuru dēļ bojā iet vai jālikvidē liels skaits lopu, ir būtisks finansiāls zaudējums un milzīgs trieciens biznesam. Nereti šādos gadījumos viss jāatsāk atkal gandrīz no nulles. Ja notiek nelaime, tūlītēja palīdzība ir ārkārtīgi nepieciešama – no tās var būt atkarīga pat tās turpmākā pastāvēšana. Iespēja operatīvi atjaunot zaudēto, atgūt resursus un turpināt veiksmīgi darboties var būt izšķiroša,” atzina “ERGO” Riska parakstīšanas departamenta direktors Ritvars Heniņš.

Viņš arī norādīja, ka arī Latvijā pēdējo piecu gadu laikā dubultojies lauksaimnieku skaits, kas izvēlas mājlopu apdrošināšanu. Palielinoties interesei, vienlaikus pieaug arī izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms.

Šā gada deviņos mēnešos, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada tādu pašu laika posmu, “ERGO” izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms mājlopu apdrošināšanā pieaudzis par 36%. Visbiežāk atlīdzības izmaksātas par traumām, dzemdību sarežģījumiem un infekcijām, kas nav saistītas ar sevišķi bīstamām dzīvnieku slimībām.

Šogad klientiem izmaksātas atlīdzības par mājlopu, visbiežāk govju, aitu un mājputnu, nāvi jau 352 gadījumos. Kopš “ERGO” piedāvā šādu apdrošināšanu lielāko atlīdzību ir saņēmis kāds lopkopis – vairāk nekā 20 000 eiro par 29 dažādiem negadījumiem.

LA.lv