Laukos
Bizness

Aptauja: 18.novembra svētku galdam atvēlēs lielākoties līdz 20 eiro0

Foto – Aija Geida

Puse jeb 50% aptaujāto iedzīvotāju 18.novembra svētku maltītei plāno atvēlēt līdz 20 eiro, vēl 35% iecerējuši tērēt 21-40 eiro, 10% svētku maltītei tērēs 41-60 eiro, bet vēl 5% minēja, ka maltītei tiks atvēlēti vairāk nekā 61 eiro, liecina “Maxima Latvija” veiktā aptauja.

Trīs populārākie ēdieni, ko šajos svētkos iedzīvotāji iecerējuši likt galdā, ir karbonāde ar kartupeļiem, štovēti kāposti ar desiņām, bet desertā lielākā daļa izvēlēsies torti.

Tāpat aptauja liecina, ka biezpiena sieriņi “Kārums”, “Laimas” šokolādes konfektes un torte “Cielaviņa” jau vairākus gadus ir iecienītākie Latvijas produkti.

“Šie latviskie produkti veido arī nozīmīgu daļu pircēju groziņos. Šogad kartupeļu pārdošanas apjomi, salīdzinot ar pagājušo gadu, pieauguši par 12%. Rupjmaizes pārdošanas apjomi palielinājušies par [email protected] Būtiskākais pārdošanas apjomu pieaugums prognozējams, sākot no šīs piektdienas, kad liela daļa iedzīvotāju pēc darba dosies uz veikaliem, lai sagādātu visu nepieciešamo svētku brīvdienām,” prognozēja uzņēmuma Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

Arī internetveikala e-maxima.lv vadītāja Sanita Bērziņa atzina, ka šonedēļ iedzīvotāji ievērojami vairāk pasūta gan torti “Cielaviņa”, gan kartupeļus, gan svaigus, gan štovētos kāpostus. Līdz ar to var secināt, ka gatavošanās svētku brīvdienām sākusies laicīgi. “Jāpiebilst, ka šonedēļ vairāki uzņēmumi pasūtījuši gan “Laimas” šokolādes konfektes, gan zefīrus, lai kopīgi ar kolēģiem ieskandinātu valsts svētkus. Tāpat liela interese ir par sarkanbaltsarkanajām piespraudītēm,” atzina Kaktiņa.

Aptauja par svētku svinēšanas paradumiem bija izvietota „Maxima Latvija” mājaslapā laikmā no 6.novembra līdz 14.novembrim, tajā kopumā piedalījās 986 respondenti.

LA.lv