Laukos
Politika

Aptauja: 60% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ES atbalsts lauksaimniekiem ir pārāk mazs0

Foto LETA/Kaspars Nordens

Lielākā daļā jeb 60% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Eiropas Savienības (ES) atbalsts lauksaimniekiem ir pārāk mazs, kamēr ES kopumā tā uzskata 26% iedzīvotāju, liecina Eirobarometra pērn decembrī veiktā aptauja.

Latvijā par atbilstošu ES atbalstu lauksaimniecībai uzskata 27% respondentu, bet ES kopumā – 45%. Salīdzinoši lielu daļu veido to respondentu skaits, kuri nevar atbildēt uz šo jautājumu – Latvijā 11 %, bet ES kopumā 18% norādīja, ka nezina atbildi uz šo jautājumu.

Ir arī tādi respondenti, kuri uzskata, ka atbalsts lauksaimniekiem ir pārāk liels. Latvijā tādu gan ir vien 1%, bet ES iedzīvotāju vidū kopumā 11%.

Gan Latvijā, gan ES kopumā liela daļa respondentu norāda uz velmi redzēt ES finansiālā atbalsta lauksaimniekiem pieaugumu nākamajos desmit gados – Latvijā to vēlas 84% iedzīvotāju, savukārt ES kopumā – 44%.

Starp pārējiem aptaujātajiem Latvijā 8% nevēlas nekādas izmaiņas attiecībā uz finansējuma apmēru, 5% nezina, bet pārējie gribētu redzēt tā samazinājumu. Tikmēr ES kopumā bez 44%, kuri vēlas finansiālā atbalsta pieaugumu, 29% nevēlas nekādas izmaiņas, 12% vēlas redzēt samazinājumu, bet 15% nezina.

LA.lv