Laukos
Bio

Aptauja: Aug pircēju pieprasījums pēc ekoloģiski audzētiem produktiem0

Aizvien vairāk pircēju īpašu uzmanību pievērš veselīgam uzturam, izvēloties bioloģiskās lauksaimniecībās audzētus augļus, dārzeņus, kā arī piena produktus un gaļas izstrādājumus, liecina mazumtirgotāja SIA “Rimi Latvia” veiktā aptauja.

Aptaujā 48% respondentu atzīst, ka interesējas par produktu izcelsmes valsti, 25% respondentu norāda, ka interesējas, kā konkrētais produkts ietekmē veselību. Savukārt 14% aptaujas dalībniekiem ir svarīgi zināt, kādos apstākļos audzis konkrētais produkts.

Aptaujā secināts, ka produktus ar Eiropas Savienības bioloģiskās lauksaimniecības sertifikātu EKO vismaz reizi nedēļā iegādājas katrs ceturtais pircējs jeb 27% aptaujāto.

Kā norāda 57% aptaujāto, izvēlei par labu ekoloģiski audzētiem produktiem viņi mēdz nosvērties to veselīguma dēļ – šo produktu audzēšanā un ražošanā netiek izmantoti minerālmēsli, pesticīdi, antibiotikas, kā arī tie audzēti un ražoti saskaņā ar dabiskajiem augu un dzīvnieku augšanas procesiem.

Atbildot uz jautājumu par EKO/BIO produktu izvietojumu veikalā, 43% respondentu norādījuši, ka vēlētos, lai šie produkti būtu izvietoti atsevišķi, nevis starp citiem, līdzīgiem produktiem, savukārt 37% atzīst, ka priecātos par šo produktu īpašu atzīmēšanu, lai uzreiz būtu redzams – kurš produkts ir saņēmis atbilstošu sertifikātu, un kurš nav. Ņemot vērā pircēju vēlmes, “Rimi” veikalos tiek ieviesta ekoproduktu atpazīstamības zīme. Ar šo norādi pie cenu zīmes, kā arī atsevišķos stendos tiks atzīmēti tie produkti, kuri audzēti un ražoti, ievērojot visas nepieciešamās prasības, lai iegūtu Eiropas Savienības bioloģiskās lauksaimniecības sertifikātu (patērētāji bioloģiskos produktus var atpazīt pēc ES vienotā marķējuma – zaļās eko lapiņas).

Tiešsaistes aptaujā piedalījušies 1007 respondenti vecumā no 18-74 gadiem.

LA.lv