Dzīvesveids, Lauku sēta

Aptauja: Mātes dienas svinību tēriņiem lielākoties plāno desmit eiro

Lai apsveiktu savas māmiņas un vecmāmiņas Mātes dienā, vairāk nekā puse jeb 53% aptaujāto iedzīvotāju plāno tērēt līdz 10 eiro, 28% svētkiem atvēlēs 11-20 eiro, 11% tērēs 21-30 eiro, vēl 5% iedzīvotāju atvēlē 31-40 eiro, bet 3% svētkiem iecerējuši tērēt vairāk nekā 41 eiro, liecina “Maxima Latvija” veiktā aptauja.

Lielākā daļa jeb 60% iedzīvotāju savas māmiņas sveiks ar ziediem un dāvanām, 18% aptaujāto iecerējuši kopīgu maltīti, 7% iedzīvotāju tikai piezvanīs, lai apsveiktu pa telefonu, 3% sūtīs apsveikuma kartītes, 2% iedzīvotāju kopā ar savām mammām dosies uz kādu svētku koncertu, bet 7% respondentu minēja citu variantu, piemēram, dosies ekskursijā vai sazināsies ar mammu “Skype” u.c. Tikai 3% iedzīvotāju vispār neplāno svinēt Mātes dienu.

“Lai gan Mātes diena ir svētdien, jau šobrīd “Maxima Latvija” veikalos varam novērot, ka iedzīvotāji aktīvāk iegādājas dažādus ziedus, saldumus un konditorejas izstrādājumus. Tas varētu būt saistīts ar to, ka gan skolās, gan bērnudārzos šonedēļ tiek organizēti koncerti, kuros bērni sveic savas māmiņas un vecmāmiņas svētkos,” novērojumos dalās “Maxima Latvija” Biznesa analītikas departamenta direktore Zane Kaktiņa.

Viņa arī norāda uz pēdējo gadu tendenci, proti, pirms Mātes dienas iedzīvotāji arvien vairāk iegādājas dažādus puķu stādus. Šogad vispopulārākie ir rožu stādi, kuri ar savu ziedu krāšņumu piemājas dārzā priecēs daudz ilgāku laiku,

Tāpat uzņēmuma pārstāvji norāda, ka arī internetveikalā e-maxima.lv klienti pēdējās dienās izvēlas iegādāties vairāk tortes, dažādas konfekšu kārbas, šokolādes un, protams, ziedus. Šonedēļ tieši tie iedzīvotāji, kas dzīvo un strādā ārzemēs, bet vēlas svētkos pārsteigt un iepriecināt savas māmiņas un vecmāmiņas dzimtenē, ar internetveikala e-maxima.lv palīdzību jau parūpējušies par pārsteigumiem, kas svētkos tiks nogādāti līdz pat adresāta mājoklim.

Aptauja par svētku svinēšanas paradumiem bija izvietota “Maxima Latvija” mājas lapā laikā no 3.maija līdz 12.maijam, un tajā kopumā piedalījās 697 respondenti.

Pievienot komentāru