Laukos
Gaļa un zivis

Aptauja: Pirktākie gaļas produkti – vista, cūkgaļa un kūpinājumi0

Foto no Pixabay.com

Patlaban Latvijas iedzīvotāju iecienītākais gaļās produktu trijnieks svaiga vistas gaļa, svaiga cūkgaļa un kūpināta gaļu, liecina SIA “Forevers” sadarbībā ar pētījumu aģentūru RAIT veiktais pētījums.

Pētījums atklāj, ka svaigu cūkgaļu vismaz reizi mēnesī iegādājas 75% Latvijas iedzīvotāju, turpretim svaigu vistas gaļu – 83% aptaujāto. Savukārt 72% aptaujāto iegādājas kūpinātu gaļu vismaz reizi mēnesī.

TOP 3 produktiem patēriņa biežuma ziņā seko pusfabrikāti, piemēram, kupāti, šašlika desiņas, kebabčiki, kotlešu masa, marinētas ribiņas, kurus reizi mēnesī pērk 66% respondentu, savukārt cīsiņus – 65% aptaujāto. Kopumā gaļas izstrādājumu kategorija joprojām ir viena no pieprasītākajām. No visiem aptaujātajiem dažādus gaļas izstrādājumus pērk 98% un tikai 2% tos nepērk.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem, kopējais saražotās gaļas apjoms 2017.gadā audzis par teju 9%. Straujākais kāpums ir vērojams tieši putnu gaļai – 43%, savukārt cūkgaļas ražošana ir nedaudz sarukusi. Joprojām importētās cūkgaļas apjomi pārsniedz vietējā tirgū saražoto cūkgaļu.

Aptaujā par patērētāju iepirkšanās paradumiem piedalījās 1046 respondenti vecumā no 18-65 gadiem, no kuriem 52% ir sievietes un 48% vīrieši.

LA.lv