Laukos
Dārzeņi un augļi

Aptauja: Populārākie dārzeņi skolēnu vidū ir krāsainie burkāni un sarkanie kāposti0

Foto – Shutterstock

Populārākie dārzeņi Latvijas skolēnu vidū ir krāsainie burkāni un sarkanie kāposti, liecina ēdnīcu tīkla “Daily” veiktā aptauja Latvijas skolās.

Krāsainos burkānus iecienījuši 68% skolēnu, savukārt sarkanos kāpostus – 67% Latvijas skolēnu.

Vienlaikus aptaujā bija iekļauti arī citi Latvijā audzēti dārzeņi. No aptaujātajiem 54% atzina, ka to iecienītākie dārzeņi ir kolrābji, 52% skolēnu tie ir rāceņi, 48% iecienījuši ķirbjus, 46% – baltos redīsus, 33% – rutkus, bet 32% kā iecienītākos dārzeņus norādīja kāļus.

Aptauju rīkoja “Daily” skolu ēdnīcas un tajā piedalījās vairāk nekā 9600 skolēnu no tām 34 skolām visā Latvijā, kur ēdināšanas pakalpojumus nodrošina “Daily”. Aptauja veikta šā gada novembrī, Latvijas skolās organizētā “Daily” dārzeņu mēneša laikā, kura laikā skolēni kopumā nogaršoja vairāk nekā sešas tonnas Latvijā audzētu dārzeņu.

Kā ziņots, skolēni visu novembri ēdnīcu tīkla “Daily” pārvaldītājas SIA “Baltic Restaurants Latvia” 34 skolu ēdnīcās varēja iegūt informāciju par veselīgu uzturu un pašmājās audzētiem dārzeņiem, kā arī tos degustēt un novērtēt.

Mēneša laikā par veselīgu uzturu skolēniem stāstīja uztura speciālistes Zanda Mihailovska un Linda Gerda Bauere. Savukārt Latvijā audzētu dārzeņu degustācijas skolās rīkoja zemnieku kooperatīvi “Ezerkauliņi” un “Latvijas dārzeņi”.

“Baltic Restaurants Latvia” apgrozījums pērn bija 13,591 miljons eiro, kas ir par 16,3% vairāk nekā 2015.gadā, bet peļņa pērn bija 500 618 eiro, kas ir par 49% vairāk.

SIA “Baltic Restaurants Latvia”, kas līdz 2011.gada 12.septembrim darbojās ar nosaukumu SIA “Fazer Amica”, dibināta 2001.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1,6 miljoni eiro. Visas daļas pilnībā pieder SIA “BR Group”.

Savukārt “BR Group” īpašnieki ir Aigars Kaugars – 30%, Anita Gleizde – 30%, Guntis Bredovskis – 30%, Kristīne Reimere – 10%.

LA.lv