Laukos
Bizness

Aptur tiesvedību “Baltais ceļš” maksātnespējas pieteikumā pret “Latvian Dairy” 0

Foto – Shutterstock

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa apturējusi tiesvedību lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Baltais ceļš” maksātnespējas pieteikumā pret piena pārstrādes uzņēmumu SIA “Latvian Dairy”.

Tiesā informēja, ka tiesvedība “Baltais ceļš” maksātnespējas pieteikumā pret “Latvian Dairy” apturēta, līdz tiek pieņemts nolēmums “Latvian Dairy” tiesiskās aizsardzības procesa lietā.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa “Latvian Dairy” maksātnespējas lietu skatīja 22.februārī.

Ar pieteikumu atzīt piena pārstrādes un siera ražošanas uzņēmumu “Latvian Dairy” par maksātnespējīgu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā bija vērsusies lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Baltais ceļš”.

Pagaidām nav izdevies sazināties ar “Baltais ceļš” valdes priekšsēdētāju Ilzi Aizsilnieci, lai noskaidrotu iemeslus, kādēļ kooperatīvs iepriekš vērsies tiesā ar pieteikumam atzīt “Latvian Dairy” par maksātnespējīgu.

“Latvian Dairy” ražošanas direktors Arnolds Birulis teica, ka uzņēmumam ir iecelts jauns ģenerālmenedžeris, kurš pieņems turpmākos lēmumus attiecībā uz kompānijas darbību un, iespējams, vēlāk varēs sniegt komentāru notikušā saistībā.

“Firmas.lv” dati liecina, ka 2018.gada 26.februārī “Latvian Dairy” nebija nodokļu parādi.

Portāls laukos.lv jau ziņoja, ka vairākas zemnieku saimniecības ir satrauktas par to, ka “Latvian Dairy” piena ražotājiem nav samaksājis par pienu 1,8 miljonus eiro. Uzņēmumam esot dotas divas, trīs nedēļas saistību kārtošanai. “Kooperatīvi ir gatavi labāk šo uzņēmumu pārņemt, nekā sagaidīt tā maksātnespēju,” iepriekš norādīja zemnieki.

Kā ziņots, “Latvian Dairy” ir ukraiņu kompānijas “Terra Food” meitasuzņēmums, kas nodibināts, ukraiņu investoriem 2015.gada oktobra beigās nopērkot “DK Daugava” piena pārstrādes rūpnīcu no Krievijas uzņēmuma “Gogol-Mogol”, kuram savukārt savas kapitāldaļas iepriekš nodeva rūpnīcas dibinātājs un īpašnieks Aigars Vaivars.

“Terra Food” atrodas Kijevas pievārtē un ir viens no piena pārstrādes industrijas līderiem Ukrainā, kas specializējas siera un sviesta ražošanā, eksportējot produkciju uz vairāk nekā 30 valstīm.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, “Latvian Dairy” reģistrēts 2015.gadā Rīgā, tā pamatkapitāls ir 850 000 eiro. 2016.gadā “Latvian Dairy” strādāja ar 3,58 miljonu eiro apgrozījumu un 49 686 eiro peļņu. Uzņēmums specializējas siera un siera izstrādājumu ražošanā, produkcija tiek eksportēta uz Lietuvu, Igauniju, citām Eiropas Savienības valstīm, kā arī uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Kuveitu un Libānu.

Uzņēmuma lielākais īpašnieks ar 87,65% kapitāldaļu ir Kiprā reģistrēta kompānija “Goforth Limited”, bet pa 4,12% daļu katram pieder Ukrainas pilsoņiem Staņislavam Vitovičam, Andrejam Vitovičam un Sergejam Kovaļčukam.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
1 stunda
LA
LA.lv
Kultūra
FOTO: Latvijas simtgades stāsts izskan fantastiskā deju lielizrādē “Abas Malas”
6 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
“Dinamo” neiemet “bullīšus” un zaudē Gagarina kausa īpašniecei “Ak Bars”
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Laika prognoze: kādi laikapstākļi sagaida valsts svētkos, un vai būs labi redzams salūts?
7 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Roze Stiebra: Nevajag Latviju saķemmēt, vienkārši jādzīvo
6 stundas