Laukos
Gaļa un zivis

Voits: Zivsaimniecības nozarē notiek apvērsums, varu pārņem rūpnieki1


Inārijs Voits
Inārijs Voits
Foto: Evija Trifanova/LETA

Biedrības “Latvijas Zivsaimnieku asociācija” ārkārtas kopsapulcē par jauno prezidentu ievēlēts Saeimas deputāts, Latvijas Zivrūpnieku savienības” prezidents Didzis Šmits. Viņš nomainījis ilggadējo biedrības prezidentu un valdes locekli Ināriju Voitu, kurš ārkārtas kopsapulcē tika atbrīvots no amata.

Zivrūpnieki rīko apvērsumu

Voits notikušo uzskata par apvērsumu. Sarunā ar “LA” viņš norāda, ka nav skaidras motivācijas, kāpēc atbrīvots no amata. “Man nav uzrādīts neviens pārkāpums,” pauda Voits.

Viņš uzskata, ka notikušā pamatā ir dažu atsevišķu asociācijas biedru vēlme koncentrēt resursus savās rokās.

Šī gada augusta beigās Voits tika atbrīvots arī no Nacionālās zvejniecības ražotāju organizācijas valdes priekšsēdētāja amata. Voita valdīšanas laikā realizēti 23 projekti par kopējo summu 18 miljoni eiro, piesaistot ievērojamu ES līdzfinansējumu un panākot zvejniecības nozares konkurētspējas palielināšanu.

“Tagad ir citas vēsmas un vadību pārņem zivrūpnieki,” secina Voits.

Viņš arī saņēmis pārmetumus par savu rīcību, ceļot gaismā sniega krabju lietu, kurā iesaistīti Latvijas uzņēmēji.

Šmita grandiozie plāni par vienotību

Jau ziņots, ka D. Šmits kopš 2006. gada pilda biedrības “Latvijas Zivrūpnieku savienība” prezidenta pienākumus. Viņš piekritis jaunajam izaicinājumam, jo saredz vēsturisku iespēju apvienot zivsaimniecības nozari zem viena “karoga”, kas ļaus nozarei un katram individuālam uzņēmējam, kas tajā darbojas, sasniegt daudz augstākus mērķus.

Saistītie raksti

Šmita redzējums ir izveidot plašu visas nozares federāciju, apvienojot zveju, apstrādi un akvakultūru. “Nozare kopumā ir lielu izaicinājumu priekšā: pēc kārtējā kvotu samazinājuma jāsabalansē zvejas kuģu skaits ar pieejamajiem resursiem. Saistībā ar mencu nozvejas faktisku liegumu jārod kompensācijas mehānismi šajā zvejā iesaistītām kompānijām. Jāapvieno spēki jaunu eksporta tirgu apguvē. Jānosaka reālistiski mērķi akvakultūrā, kas sasniedzami nākamajā ES fondu plānošanas periodā. Šo un citu uzdevumu veikšanai apvienot spēkus nozarē, manuprāt, ir vienīgā pareizā pieeja,” uzskata jaunais LZA prezidents.

Biedrība “Latvijas Zivsaimnieku asociācija” apvieno 19 vadošos Latvijas zivsaimniecības uzņēmumus, kuri nodarbojas ar zveju Baltijas jūrā un Rīgas līcī. Asociācijā Šmitam būs tiesības to pārstāvēt atsevišķi, līdzīgas tiesības ir Aleksandram Blohinam. Izmaiņas asociācijas vadībā reģistrētas 21. oktobrī.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
2 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
2 dienas
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO, VIDEO: Atvadās no akadēmiķa Jāņa Stradiņa 1
5 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Mati ceļas stāvus, uzzinot, ka emigrējuši jau esot 600 tūkstoši… 3
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien Latvijā būs gaišāks laiks: jaunākā prognoze
6 stundas
LE
LETA
Sports
Ankipāns: Par vēlu atradām savu spēli
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Britu ministrei bažas par Krievijas mēģinājumiem ietekmēt priekšvēlēšanu kampaņu
4 stundas