Laukos
Tehnika

Ar akumulatoriem darbināms traktors – realitāte0

Starptautiskā lauksaimniecības tehnikas izstāde ‘Agritechnica 2017’, kas notiks no 12. līdz 18. novembrim Vācijas pilsētā Hannoverē, piedāvās vērienīgu jaunās tehnikas klāstu. Lai interesentiem, kuri plāno apmeklēt šo izstādi, būtu ātrāk un ērtāk atrodami godalgotie eksponāti, jaunumu aprakstam pievienojam arī halles un stenda numuru, kur tie meklējami.

e1000 Vario
AGCO GmbH – Fendt (halle 20, stends A26a) 


Šobrīd nav nekas jauns, ka tirgū ienākuši gan elektriskie auto, gan motocikli un velosipēdi, tomēr tehnoloģija līdz šim nav bijusi īsti pielāgota komerciālajam transportam. Vairāk vai mazāk iemesls ir tikai viens – šobrīd nav bijuši pieejami atbilstoši augstas jaudas akumulatori.

Šis ir pirmais elektriskais ar akumulatoriem darbināmais traktors, kas piemērots dažādiem darbiem. Izmantojot par prototipu 50 kW jaudas Vario modeli, jaunais variants brīvi iztiek bez iekšdedzes dzinēja, izplūdes/ieplūdes sistēmas, degvielas padeves sistēmas un radiatora, aizstājot to visu ar akumulatoru bloku, kompaktu elektromotoru un nepieciešamajām elektriskajām vadības sistēmām.

Augsta sprieguma akumulators uzlādējas ātri un glabā pietiekami daudz jaudas, lai vidējā slodzē varētu strādāt četras stundas. Inovatīvā apkures sistēma, kas ietver arī siltumsūkni, nodrošina, ka kabīnes gaisa temperatūra tiek kontrolēta visefektīvākajā veidā. Akumulatoru bateriju bloku iespējams izmantot arī kā saimniecībā saražotās elektroenerģijas īslaicīgu uzglabāšanas vietu.

Izmaiņas traktora jaudas avotā nekādā ziņā neietekmē traktora piemērotību darbināt jebkādu lauksaimniecības mašīnu, kādu tas darbinātu arī ar iekšdedzes dzinēju. Pilnīgi kluss traktors bez skursteņa un atgāzēm ir ideāls darbam iekštelpās, bet tikpat labi izmantojams arī pilsētās transporta darbos vai komunālajā saimniecībā.

Pēc Agritechnica materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv